Hafta etkinliklerle kutlanacak

3 weeks önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türk Dişhekimleri Birliği’nin girişimleriyle 1996 yılından beri 22 Kasım “Diş Hekimliği Günü”, 22 Kasım’ı içine alan hafta ise ağız ve diş sağlığının yaşamımızdaki önemini topluma yansıtmak, farkındalık yaratmak amaçlarıyla “Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası” olarak kutlanmaktadır. Haftada ise etkinlikler gerçekleştirilecek.

Çanakkale Dişhekimleri Odası, 12. Dönem Yönetim Kurulu tarafından yapılan bilgilendirmede, “22 Kasım 1908, tıbbiyeden ayrı bir dişçilik mektebinin açılması için yapılan müzakerelerin sonuç verdiği, Dişçi Mektebi bütçesinin Maarif Nezareti’ne gönderilerek kuruluş sürecinin resmi olarak başlatıldığı tarihtir. Ülkemizde bilimsel diş hekimliğinin temellerinin atıldığı gün olarak sayılmaktadır.

Türk Dişhekimleri Birliği’nin girişimleriyle 1996 yılından beri 22 Kasım “Diş Hekimliği Günü”, 22 Kasım’ı içine alan hafta ise ağız ve diş sağlığının yaşamımızdaki önemini topluma yansıtmak, farkındalık yaratmak amaçlarıyla “Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası” olarak kutlanmaktadır.

20-26 Kasım Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası, 22 Kasım günü saat 10.00’da Çanakkale Belediyesi önü 100. Yıl Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk heykeline çelenk koyma töreni ve basın açıklamasıyla başlayacak. 24-25 Kasım tarihlerinde Çanakkale Dişhekimleri Odamızın düzenlediği 33. Bilimsel Sempozyum ile sürecek. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olması sebebiyle açılış oturumunda, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İngilizce Dili ve Edebiyatı öğretim üyesi Doç. Dr. Azer Banu Kemaloğlu “Çanakkale Savaşlarının İnsani Boyutu: Bir Mikro Tarih Çalışması” başlıklı sunumunu yapacak. İki günlük sempozyum, diş hekimliği alanının önde gelen dokuz akademisyenin bilimsel konuşmaları ile devam edecek.

Siz değerli basın mensuplarımızı, çelenk koyma töreni ile başlayacak Toplum Ağız ve Diş Sağlığı etkinliklerine davet ediyor, katılımınızı bekliyoruz.

Bilgilerinize saygılarımızla…” ifadeleri yer aldı.

Haber Merkezi


Bu haber 17/11/2023, Friday günü yayınlandı, 283 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com