Suç örgütleri bir bir yakalanıyor

3 weeks önce Güncel Manşet Video
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya talimatlarıyla birçok ilde düzenlenen ‘Kafes’ operasyonları son hızıyla devam ediyor. Bakan Yerlikaya, son olarak elebaşılığını Hakan Germici ve kardeşi Erdem Germici’nin yaptığı ‘Germiciler Organize Suç Örgütü’ne yönelik düzenlenen ‘Kafes’ operasyonlarında 10 şahsın yakalandığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerli Kaya, bir suç örgütünün daha çökertildiğini açıkladı. Elebaşılığını Hakan Germici isimli vatandaşın yaptığı öğrenilen ‘Germiciler’ olarak bilinen organize suç örgütü, Muğla’da düzenlenen ‘Kafes’ operasyonları kapsamında yakayı ele verdi. Elebaşılığını Hakan Germici ve kardeşi Erdem Germici’nin yaptığı ‘Germiciler Organize Suç Örgütü’ne yönelik Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından ‘Kafes’ operasyonu düzenlendi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Organize suç örgütünün internet siteleri ve sosyal medya uygulamaları üzerinden, gerçekte sahibi olmadığı araçları, sahibiymiş gibi göstererek ilan verdikleri, sahte tapu ve kimlikle sahibi olmadıkları evleri, sahibiymiş gibi gösterip satmaya çalıştıkları, sahte satılık eşya vb. ilanlar vererek nitelikli̇ dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi. Ayrıca bu suç örgütünün ‘silah ticareti̇’ yaptığı ve örgüt elebaşının 31 suçtan kaydının bulunduğu belirlendi. Operasyon kapsamında sayıda, tabancalar, sahte tapular, dijital materyaller ile nakit para ele geçirildi. ‘Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kuran’ bu şahıslardan 15’i yakalanarak gözaltına alındı. Aralarında örgütün elebaşının da bulunduğu 10 şahıs tutuklandı. Bu suç örgütü ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı Koordinesinde operasyonları düzenleyen kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin, Aziz Milletimizin duaları sizlerle. Hangi̇ büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim edeceğiz” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 16/11/2023, Thursday günü yayınlandı, 288 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com