“Sanayide bir iş yapıldığını göremiyoruz”

3 weeks önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Küçük Sanayi Sitesi esnafları, sanayinin sorunlarıyla başa çıkamıyor. Önceki gün meydana gelen şiddetli yağışların etkisiyle sanayi göle dönmüştü. Sanayi esnafı ayrıca sanayi sokaklarında yaşanan otopark sorunlarıyla da ilgilenilmesini istiyor.

Çanakkale Küçük Sanayi Sitesi, otopark sorunuyla boğuşuyor. Sanayi esnafları, kullanılmayan, tamire getirilip geri alınmayan araçların sanayi sokaklarını kaplamasından dolayı büyük bir otopark sorunu yaşadıklarını ifade ettiler. Bunda sanayi esnaflarının da sorumluluğu olduğunu ifade eden Sanayi esnafı Erdinç Atabey, vatandaş aracını tamire getirdiğini, ancak tamir fiyatının pahalı olmasından dolayı aracın sahibi tarafından alınmadığını ifade etti. Yetkililerin, sanayideki otopark sorunuyla yakından ilgilenmesi gerektiğini ifade eden sanayi esnafı Atabey, sadece kendilerinin değil, müşterilerinin de araçlarını koyacak yer bulamadıklarını ifade etti.

Yönetimimiz, ‘Bir sorununuz var mı?’ demiyor”

Sanayi esnafı Erdinç Atabey; “Sanayimizde büyük bir otopark sorunumuz var. Çünkü sanayi yollarımız çok dar ve kimse arabasını bırakamıyor. Benim arabam var, işyerimde çalışan ustanın arabası var, müşterinin arabası var. Arabaları nereye park edeceğiz. Bunun en büyük nedeni, tamire verilip alınmayan arabalardan kaynaklanıyor. Sanayiyi gezdiğimiz zaman her sokakta en az 4-5 tane eski, kullanılmayan araba var. Müşteri arabasını getiriyor, yaptırıyor ve fiyat pahalı olduğu için arabasını almıyor. Esnaf arkadaşlar da o arabayı nereye koyacaklar? Tabi ki sokakta boş olan bir yere koyacaklar. Bu da otopark sorununun artmasına neden oluyor. Ancak geçtiğimiz günlerde bize mesaj geldi. Çıraklık Eğitim yıkıldı ve orayı, kullanılmayan arabalar için otopark oluşturulmasına yönelik mesaj geldi. Kullanılmayan araba oraya konulacak, araç sahibi arabasını almazsa günlük park ücreti ödeyecek. Bu şekilde bu sorunun sona ermesini bekliyoruz. Evet, burada bir sorun var ama ben, bu sorunun giderilmesine yönelik çaba göremiyorum. Bu, otopark sorununda da böyle altyapı sorununda da böyle. Bizden aidat alınıyor ama bir iş yapıldığını göremiyoruz. Sanayi yönetimimiz, esnafları gezip ‘bir sıkıntınız, sorununuz var mı?’ demiyor” dedi.

Baykal Sağlam


Bu haber 15/11/2023, Wednesday günü yayınlandı, 883 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com