Çanakkale’ye 2 altın 1 bronz madalya

3 weeks önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

1-6 Kasım tarihlerinde Balıkesir’de gerçekleşen Türkiye Ümit Genç U21 Karate Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri, Çanakkale Geçilmez Spor Kulübü için zaferle sonuçlandı.

Milli sporcu Beyza Akkaya, Ümit 47 kg Kumite dalında Türkiye Şampiyonu olarak altın madalya kazandı ve Avrupa Şampiyonası seçmelerini yenilgisiz bir şekilde tamamlayarak Şubat ayında Gürcistan Tiflis’te düzenlenecek Avrupa Karate Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti.

Ayrıca, Türkiye Şampiyonu Beyza Akkaya, 17-19 Kasım tarihlerinde Slovenya’da gerçekleştirilecek Balkan Karate Şampiyonası’nda Türkiye’yi milli takımda temsil edecek.

Eylül Tekcan, Genç 48 kg Kumite dalında Türkiye Şampiyonu olarak altın madalya kazandı. Avrupa Şampiyonası Seçmelerinde 3 galibiyet 1 yenilgi alarak 1 averaj ile maalesef seçmeleri kaybeden sporcu 17-19 Kasım’da Slovenya’da düzenlenecek Balkan Karate Şampiyonası’nda Türkiye’yi milli takımda temsil edecek.

Zeynep Akkaya, U21 50 kg Kumite dalında Türkiye Üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı. Zorlu rekabet içinde iyi mücadele etti ve 17-19 Kasım tarihlerinde Slovenya’da düzenlenecek Balkan Karate Şampiyonası’nda milli takımda Türkiye’yi temsil edecek.

Ümit 54 kg Kumite dalında yarışan Sıla Oytun, grup finali ve repesaj finalinde kaybederek kürsüye çıkma şansını yakalayamadı, ancak 5. olarak büyük bir başarı elde etti.

Tunahan Ünsal


Bu haber 14/11/2023, Tuesday günü yayınlandı, 271 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com