“Atık Toplama Günlerine Uyalım”

2 weeks önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

“Atık Toplama Günlerine Uyalım”

Çanakkale Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kapsamında ambalaj atıkları ile yeşil atıklar, moloz ve eski ev eşyalarından oluşan gelişigüzel atıklar, diğer atıklardan ayrı olarak toplanmaya devam ettiğini belirtti.

“Temiz bir kent için atık toplama günlerine uyalım” sloganıyla yapılan çalışmaya ilişkin atıkların mahalleler bazında toplama günlerini belirten broşürler de kentin çeşitli noktalarına asılarak, bilgilendirme çalışmaları yürütüldüğü aktarıldı.

Çalışma kapsamında tüm mahallelerde belirlenen gün ve saat aralıklarında ambalaj ve gelişi güzel atıklar diğer atıklardan ayrı olarak toplanıyor. Ekipler, belirlenen günlerde gelişigüzel atıkları randevu ile topluyor.

Toplama günlerinden önce yer bildiriminde bulunulması kaydı ile belirlenen yerden ekiplerce alınıyor. Atıklarını belirlenen zamanlamanın dışında çıkaran kentlilerin ise atıklarını 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne götürmeleri gerekiyor. Randevu almadan rasgele atılan atıklar için ise cezai işlem uygulanmakta.

Haber Merkezi

 


Bu haber 14/11/2023, Tuesday günü yayınlandı, 237 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com