Anma Töreni Savcılığa Taşındı

3 weeks önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

KESK’e bağlı Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası İl Temsilciliği, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde Havalimanında gerçekleşen törenle ilgili Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret iddiası ile suç duyurusunda bulundu. İddialara ilişkin Çanakkale Havalimanı Müdür Yardımcısı Ali Ünde, gazetemize bilgi verdi.

10 Kasım Atatürk’ü anma töreni sırasında havalimanın hiçbir noktasında Atatürk posteri olmadığı ve 09.05 ile 09.07 saatleri arasında siren çalınmadığının belirtildiği suç duyurusu Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletildi.

Suç duyurusunda “10 Kasım 2023 tarihinde yapılan Atatürk’ü anma töreni sırasında ekte sunulan İçişleri Bakanlığı genelgesine rağmen havalimanında hiçbir yere Atatürk posteri asılmamakla beraber genelgede açıkça yazmasına rağmen 09.05-09.07 arasında siren çalınmamıştır. Tören sırasında DHMİ Çanakkale Havalimanı’na ait iki adet siren sistemi olan itfaiye aracı daha önceki yıllarda olduğu gibi Terminal Binası’nın önüne getirtilmesine rağmen Havalimanı Müdür Yardımcısı Ali Ünde tarafından müdahale edilerek itfaiye araçlarının siren çalınmasına izin verilmedi. Sözlü olarak uyarmamıza rağmen ‘Biz de en az senin kadar seviyoruz merak etme’ diyerek tüm havalimanı çalışanları önünde ayrıca alaycı bir tavır almıştır” ifadeleri yer aldı.

Söz konusu suç duyurusunda bahsi geçen Çanakkale Havalimanı Müdür Yardımcısı Ali Ünde, konuya ilişkin gazetemize bilgi verdi. İddiaları reddeden Ünde “Öyle bir durum kesinlikle olmadı. 10 Kasım’da törenimizi gerçekleştirdik, elimizde de fotoğraflar mevcut. TRT’nin radyo yayınına naklen verdik. Saygı duruşunda bulunduk bandonun eşliğinde. İstiklal Marşı’nı tüm personelimizle birlikte okuduk” açıklamasında bulundu.

Esra İrem Özer


Bu haber 14/11/2023, Tuesday günü yayınlandı, 801 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com