Yağmurun adı çile oldu

3 weeks önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Meteoroloji tarafından bugün Çanakkale’de sağanak yağış görüleceği belirtilmişti. Valilik başta olmak üzere Çanakkale için verilen uyarı her yerden paylaşıldı. Şehir sabah saatlerinde sağanak yağışa adeta teslim oldu. Caddeler, sokaklar kullanılamaz hale geldi. 

Sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış Çanakkale’de bir hayli etkili oldu. Yaklaşık 2 saat içerisinde sokaklar, caddeler göle döndü. Giderler yetersiz kalırken, su seviyesi caddelerde araçların yarısına kadar yükseldi. Otoparklar da su baskınına uğrarken hem esnaf hem vatandaşlar zor anlar yaşadılar.

AVM’nin üzerinde olduğu Atatürk Caddesi dereye döndü. AVM bölgesinde yükselen su seviyesi dolayısıyla araçlar yolda kaldılar. Sürücüler yolda zor anlar yaşarken, araç sahipleri ne arabalarını bırakabildiler ne de bulundukları alandan ayrılabildiler.

Bazı sokakların girişine girmeyiniz diyerek şerit çektiler. Demircioğlu Caddesi, İnönü Caddesi, Kordonboyu, İskele Meydanı, Atatürk Caddesi yükselen su seviyesi dolayısıyla yer yer neredeyse kullanılamaz oldu.

Tunahan Ünsal-Güngör Yıldız


Bu haber 13/11/2023, Monday günü yayınlandı, 315 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com