Sultanlar Dirildi

3 weeks önce Güncel Manşet Spor
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Voleybol Kadınlar 1.Ligi’ne büyük umutlarla başlayan, 6.haftaya kadar istediği oyunu ortaya koyamayan ve ligde sonuncu olarak 6.haftada sahaya çıkan 3 AS Sigorta AŞ Çanakkale Belediyespor adeta dirildi. Sultanlar güçlü rakibi Nermin Hanım Zeytinliği Havran Belediyespor karşısında sahada devleşirken, sahadan da zaferle ayrılmasını bildiler.

Voleybol Kadınlar 1.Ligi’nde, sultanlar 6’ıncı haftaya kadar sadece 1 galibiyet aldılar. 5 mağlubiyet ile ligin sonuna adeta demir attılar. Ligin 6’ıncı haftasında ise adeta döngü Çanakkale’de kırıldı. Sultanlar taraftarının önünde, 6’ıncı haftada, sahasında Nermin Hanım Zeytinliği Havran Belediyespor’u konuk etti.

Karşılaşmaya taraftar desteği ile başlayan sultanlar, daha ilk sette adeta müsabakanın nasıl geçeceğini tayin ettiler. Birinci set 3 AS Sigorta AŞ Çanakkale Belediyespor’un üstünlüğü ile 25-17 tamamlandı.

İkinci setin de ilk setten bir farkı olmadı. Sultanlar hırslı ve domine başladıkları sette istediklerini alarak, müsabakanın adeta zaferle tamamlanacağını müjdeleriler. İkinci set 25-20 tamamlandı.

Üçüncü sette tüm taraftarları büyük bir sürpriz bekliyordu. Tribünlerdeki 3 sloganlarının yerini adeta kara bulutlar aldı. Sultanlar hücumda sık hata yaparak blok duvarına tosladılar. Hücumda ve savunmada daha istekli olan konuk ekip, sahayı adeta sultanlara dar etti. 3’üncü sette sultanlar sadece 7 sayı alırken, set rakip takım lehine 7-25 sonuçlandı.

Dördüncü sette ise adeta geri dönüşün kitabı yazıldı. Sultanlar 12-5’lere kadar geri düştükleri son sette hırslı ve mücadeleci bir oyunla önce beraberliği sağladılar. Sonrasında ise galibiyete uzanmasını bildiler. Son set 25-22 tamamlanırken, müsabaka ise 3-1 galibiyetle bitti.

Müsabakanın set sonuçları; 25-17, 25-20, 7-25, 25-22.

Karşılaşmayı salonda Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, Kulüp Başkanı Levent Çetin, Takıma adını veren Ana Sponsor 3 AS Sigorta AŞ Yetkilisi Özer Önder, kulüp yöneticileri Mustafa Ada, Özgür Şimşek ve Akın Yalman izlediler.

Tunahan Ünsal


Bu haber 12/11/2023, Sunday günü yayınlandı, 625 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com