ÇOMÜ’lü öğrencilere psiko-sosyal destek

4 weeks önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı birimleri tarafından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere, öğretim üyelerinin katılımı ile “Gençlik Ruh Sağlığı Güçlendirme Söyleşisi” gerçekleştirildi.

Koruyucu ruh sağlığı çalışmaları kapsamında söyleşi, seminer, eğitim, radyo-tv programları, broşür ve afişler ile bilgilendirici faaliyetlerin yanı sıra; bireysel psikolojik danışmanlık hizmetleri verilerek gençlerin ruh sağlığının korunması konusunda çalışmalar sürüyor.

Gençlerin psikolojik dayanıklılığının artırılması, psikolojik iyi oluş hallerinin güçlendirilmesi için Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere ilgili kurumlarla iş birliği içerisinde yerel düzeyde gençlere yönelik farkındalık ve önleme çalışmalarından biri olarak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere “Gençlik Ruh Sağlığı Güçlendirme Söyleşisi” gerçekleştirildi. Okula uyum, adaptasyon güçlükleri, psikolojik dayanıklılık, kendini tanıma, psikolojik ilk yardım ve kentte ücretsiz ruh sağlığı danışmanlığı veren kamu kurumları bilgileri gibi konularda bilgilendirme yapılarak gençlerin soruları yanıtlandı.

Haber Merkezi


Bu haber 12/11/2023, Sunday günü yayınlandı, 191 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com