“Sizlerin başarısı ülkemizin başarısı”

3 weeks önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitewsi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü 2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, Troya Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Troya Kültür Merkezi’ndeki törene; ÇOMÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Erkul, Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Evren Erginal, Dekanlar, Rektör Danışmanı Öğr. Gör. İlker Gülcemal’in yanı sıra akademisyenler, idari personel ve mezun öğrencilerin aileleri katılım sağladı.

Sizler, üniversitemizin geleceğisiniz”

Yoğun programı nedeniyle şehir dışında olan Rektör Erenoğlu ise bir video göndererek mezunları tebrik etti. Rektör Erenoğlu “Bugün, LEE’den mezun olan öğrencilerimiz için çok önemli bir gün. Uzun ve zorlu bir eğitim maratonu ardından eğitimlerinizi tamamlayarak mezunlarımız arasına katılıyorsunuz. Mezunlara seslenen Rektör Prof. Dr. Erenoğlu, “Sizler, üniversitemizin geleceğisiniz. Aldığınız eğitimle ülkemizin ve dünyanın ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağı olacaksınız. Ülkemizin ve dünyanın karşı karşıya olduğu birçok önemli sorun ve problem var. Bunları çözmek için sizlerin bilgi, beceri ve deneyimlerinize ihtiyaç duyulmaktadır. Unutmayın ki sizlerin başarısı ülkemizin başarısı olacaktır. Bu nedenle mezuniyetten sonra da kendinizi sürekli olarak geliştirmeye devam edin. Yeni bilgiler ve beceriler edinin Ülkemiz ve dünyamız için faydalı bireyler olun. Verdiğiniz emek ve destek için ailelerimize ve öğretim üyelerimize de teşekkür ediyorum. Mezunlarımıza başarılar diliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

LEE yüksek lisans öğrencileri İlknur Mert, Fikret Toksözlü, Burhan Keskiner, Tolga Kendirler, Kadir Eken, Salih Çakan mini bir dinleti gerçekleştirdi. 2022-2023 Akademik Yılı LEE 1.si Dr. Hasan Hakan Başaran, kütüğe adını çaktıktan sonra kendisine teşekkür belgesi, plaket ve hediye takdimi yapıldı.

Dereceye giren mezunlara belge ve plaketlerinin takdim edilmesinin ardından, TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek programı kapsamında destek olan mezun ve danışmanlara belge takdimi yapıldı. Yönetim kurulu üyelerine ve idari personele de teşekkür belgelerinin takdim edilmesinin ardından mezunlar kep attı.

Haber Merkezi


Bu haber 11/11/2023, Saturday günü yayınlandı, 253 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com