Protokolden 10 Kasım mesajları

3 weeks önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin yıldönümü dolayısıyla, kent protokolü tarafından günün anlam ve önemine binaen mesajlar paylaşıldı. 

Vali İlhami Aktaş, “10 Kasım, Türk Milleti için sadece Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Günü değil ‘En büyük eserim’ dediği 100. yılına gururla ulaştığımız Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip büyüterek geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz gündür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleriyle aydınlattığı yolda kararlılıkla yürüyerek, Türkiye Yüzyılında, Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak hedefi doğrultusunda azim ve kararlılıkla hep birlikte çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum.”
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Ey Ata’m,Seni elbette yalnızca bugün değil, her an anıyor, her gün daha iyi anlıyoruz. Bize bıraktığın tüm değerli emanetlerin ve manevi mirasın için şükran duyuyoruz. Fikirlerin ve ilkelerin daima aklımızda. Bize emanet etmiş olduğun Cumhuriyetimizin 100. Yılında biz aynı minnet, sevgi, saygı ve kararlılıkla izindeyiz.

Milli egemenliğimizin, Cumhuriyetimizin kıymetli mimarı, yüreklerimizdeki yeri ölümsüz, sevgisi sonsuz Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 85. Yılında da büyük minnet, saygı ve özlemle anıyorum. Bugün ve daima…”

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, “Bugün, çok özel bir gün. Bu aziz milletin yetiştirdiği çok özel bir insanın, sadece bir milletin kaderine değil, dünyanin tüm mazlum milletlerinin kaderine etki etmiş olan; ve bugün dünyanın yeni normali haline gelmiş olan “güçlünün zayıfı ezmesi düzeninde”, emperyalist sömürünün alabildiğinde pervasızlaştığı 21. yüzyılda, bebeklerin bile füzelerle öldürüldüğü hastalıklı bir zihniyetin paylaşmaya çalıştığı bu dünyada eksikliğini daha da hissettiğimiz, Cumhuriyetimizin kurucusunun vefatının 85. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet ve şükranla yad ediyoruz.”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider,85 yıl önce aramızdan ayrılan ve cesareti, önderliği, yol göstericiliği ile Türk Milleti’ni esaretten kurtaran Atatürk’ün bizlere bıraktığı mirası yüceltmek, bizlerin asli vazifesidir. Mustafa Kemal’in en büyük mirası olan Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını geride bırakırken, yeni bir yüz yılda yine Atatürk’ün ışığı ile yolumuza devam ediyoruz. Türkiye’nin güçlü ve tam bağımsız bir ülke olması yolunda attığımız tüm adımlar, Türkiye Yüzyılı idealine ulaşmak ve bu mirası gelecek kuşaklara aktarabilmek adınadır.Bu vesileyle; 85 yıl önce vefatıyla bizleri yasa bürüyen Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.”

CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, “85 yıl önce bugün değişmez önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybettik. 10 Kasım, yüreklerimizde derin bir acıdır. Atatürk’ün aramızdan ayrılışının üzerinden yıllar geçse de hissettirdiği duygular hala taze ve güçlüdür. Atatürk, sadece bir lider değil, aynı zamanda bir baba, bir önder, bir yol göstericidir. Atatürk’ün vizyonu, cesareti ve liderliği milletine umut ve ilham vermiştir. Onun ölümüyle birlikte, büyük bir liderimizi kaybettik, ancak onun düşünceleri ve ilkeleri hala zihinlerimizde yaşamaya devam ediyor. Atatürk’ün ölüm yıldönümünde, büyük önderimizi minnetle anıyoruz. Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerlemeye devam edeceğiz ve onun izinden asla sapmayacağız. Atatürk’ün hedeflediği modern ve güçlü Türkiye’yi birlikte inşa etmek için kararlılıkla çalışacağız. Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün söylediği gibi, ilelebet payidar kalacaktır.”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, “Cumhuriyeti yeniden demokrasi ile taçlandırmak gibi bir görev önümüzde durmaktadır. Bu hedef doğrultusunda, kurduğun partinin bir neferi olarak ifade ediyorum ki; bütün unsurlarımızla mücadele etmeye hazırız ve bu gerici kalkışmayı püskürtecek dinamiklere sahibiz.Atatürk’ün en büyük eserim dediği lâik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni, ülkesi ve ulusuyla bölünmez bir bütün olarak sonsuza kadar koruma ve yaşatma sorumluluğumuzun bilinciyle büyük devrimciyi aramızdan ayrılışının 85 inci yılında, bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyorum. “Eşsiz kahraman Atatürk, vatan sana minnettardır.”

İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz, “Ebediyete intikal edişinin 85. yıldönümünde ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem, minnet ve rahmetle anıyorum.”

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, “10 Kasım, Türk Milleti için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, Atatürk’ün devrimlerini anlama ve onun mirasına sahip çıkma günüdür.Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözü ile Cumhuriyetimizin 100. Yılında, Devletimize, Vatanımıza, Bayrağımıza, Bölünmez Bütünlüğümüze, Milli İradeye ve bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetimize, her zamankinden daha fazla sahip çıkacağız.Atatürk’ün bize bıraktığı değerleri koruyarak “Yurtta barış, dünyada barış” sözleri ışığında; birlik, beraberlik, sevgi ve saygı duygularımızla, Türkiye’yi daha aydınlık yarınlara taşımaya olan kararlılığımız sayesinde var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü vesilesiyle, Cumhuriyetimizin 100. yılının ışığında, ülkemiz ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için var gücümüzle çalışacağımıza söz veriyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve kahraman şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz.”

Eski Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Cumhuriyetimizin 100. yılının onur ve şerefini yaşarken, büyük bir deha, devlet ve siyaset adamı, kahraman bir komutan ve Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk´ün aramızdan ayrılışının 85 yıllık özlemini her zaman hissediyoruz.

85 yıl önce bugün, 10 Kasım 1938’de Değişmez Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladık. Saat 9’u 5 geçe yaşanan acı ilk günkü gibi taze. Atatürk’ü anmakla birlikte, anlamak gerektiğine inanırız. Mustafa Kemal Atatürk´ün fikirlerini ilelebet yaşatacağız. O’nun kurduğu Cumhuriyeti yaşatmak ‘birinci vazifemizdir.’

Çanakkale Savaşı sonrasında dünyaya barış dersi veren, ‘mazlum milletlerin’ emperyalizme karşı kurtuluş mücadelesinin de önderi, düşmanlarının bile saygı duyduğu, kurtuluşun ve kuruluşun önderi Mustafa Kemal Atatürk’ü 85 yıldır olduğu gibi her zaman saygıyla, minnetle ve rahmetle anmaya devam edeceğiz. Ruhu şad olsun.”

Haber Merkezi 


Bu haber 10/11/2023, Friday günü yayınlandı, 216 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com