ÇOMÜ ve ASELSAN’dan iş birliği

3 weeks önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu ASELSAN Konya Genel Müdürü Bülent Işık ile bir araya geldi. Genel Müdürü Işık’ın makamında gerçekleşen buluşmada iki kurum arasında iş birliği yapılmasına karar verildi.

Eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve toplumsal katkı alanlarında iş birliği kararının alındığı görüşme kapsamında Aselsan’ın uzman kadrosunun Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde yürütülmekte olan eğitim faaliyetlerine katılımı sağlanarak, öğrencilerin savunma sanayi alanındaki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi hedeflendi. Ayrıca, iki kurum arasında ortak araştırma projeleri yürütülmesi, savunma sanayi alanındaki yenilikçi çözümlerin geliştirilmesi ve toplumda savunma sanayi bilincinin geliştirilmesi için ortak etkinlikler düzenlenmesi planlandı.

ÇOMÜ Rektör Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu konuya ilişkin “Üniversitemiz ile Aselsan arasında yapılacak ortak çalışmalar, ülkemizin savunma sanayi alanındaki gelişimine önemli katkılar sağlayacaktır” açıklamasında bulundu.

Aselsan Konya Genel Müdürü Bülent Işık ise “Üniversitelerimizin bilgi ve birikiminden yararlanarak, savunma sanayi alanındaki yenilikçi çözümlerin geliştirilmesine katkıda bulunmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi


Bu haber 09/11/2023, Thursday günü yayınlandı, 306 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com