Bu nasıl kira zammı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait olan iş yerlerinin kiralarının yüzde 200, hatta yüzde 250 oranında arttığı öğrenildi. İş yeri sahipleri bir anda artan kira dolayısıyla şok olurlarken, aynı zamanda Vakıflar’ın kiracısı olan AK Parti İl Başkanlığı’nın da kirası arttı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün Çanakkale’de çok sayıda mülkü bulunuyor. Mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün olan taşınmazlar, kira usulü ile vatandaşlara verilirken, kiralar ise öğrenildiğine göre bir süredir piyasa şartlarının altında kaldı.

Çanakkale’de, Çarşı bölgesinde Vakıflar’ın çok sayıda dükkanı yer alıyor. İddiaya göre bu dükkanlarda ise geçtiğimiz günlerde alınan bir karara göre yüzde 200, yüzde 250 kira artışına gidildi.

Bir anda alınan kira artış kararı esnafı, özellikle yaklaşan kış öncesinde kara kara düşündürürken, yaklaşık 8.000 TL olan kira da yaklaşık 28.000 TL’lere kadar çıktı.

Öte yandan AK Parti İl Başkanlığı da, Vakıflar’ın kiracısı konumunda bulunuyor. Vakıflar’ın almış olduğu zam kararından sonra AK Parti İl Başkanlığı’nın da kirasının arttığı öğrenildi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 09/11/2023, Thursday günü yayınlandı, 482 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com