“Ülke çapında genişletilmeli”

4 weeks önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü etkinlikleri kapsamında “Sıfır Atık ile İleri Dönüşüm Papier Mache Kâğıttan Objeye Dönüşüm Atölyesi” etkinliği gerçekleştirildi.

Fen Fakültesi L/102-A numaralı Biyoloji laboratuvarda gerçekleştirilen etkinliğe; ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hava Özay, dekan yardımcıları, akademisyenler, Atölye Eğitmeni Ebru Baç ve öğrenciler katıldı.

Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. C. Varol Tok yaptığı konuşmada, atölye hakkında bilgi vererek sıfır atık maddelerin ileri dönüşüm tekniği ile doğaya ve canlılara daha olumlu katkı sunduğunu vurguladı.

Konuşmasına etkinliğe katkı sunanlara teşekkürlerini ileterek başlayan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, ekosistemin birçok nedenle tehdit altında olduğunun altını çizerek “Atık maddelerden geriye dönüşüm değil de ileriye dönüşüm tekniği kullanarak ürünler üretilmesi çok önemli. Farkındalık oluşturacak bu proje şehir ve ülke çapında genişletilmeli. Halk Eğitim Merkezlerinde ve Üniversitemizin Sürekli Eğitim Merkezinde (SEM) eğitimler verilerek toplum bilinçlendirilebilir” dedi ve üniversite yönetimi olarak bu tarz projelerin arttırılmasını istediklerini, destek vermeye hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Haber Merkezi


Bu haber 08/11/2023, Wednesday günü yayınlandı, 252 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com