“Spekülasyon yapmak doğru değil”

3 weeks önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Marmara Denizi’nde büyük Marmara depremi beklenirken, uzmanlar ise depremin her an olabileceği yorumlarında bulunuyorlar. Öte yandan geçtiğimiz gün akşam saatlerinde Balıkesir Erdek’te oluşan deprem Marmara Bölgesi’nde korku yarattı. Prof. Dr. Naci Görür ise “Spekülasyon” uyarısında bulundu. 

Kahramanmaraş depreminde canımızdan can giderken, gözler şimdi ise Marmara Bölgesi’ne çevrildi. Uzmanlar yıllardır, Marmara Denizi içerisinde oluşması muhtemel büyük depremi dile getirirlerken, Marmara’da endişe ise üst noktaya çıktı. Bilhassa Tekirdağ açıklarında olması beklenen deprem dolayısıyla, Tekirdağ, İstanbul, Çanakkale riskli bölgeler arasında bulunuyor.

Geçtiğimiz gün, saatler 23.05′ i gösterdiğinde, Balıkesir Erdek’te 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntı İstanbul ve Çanakkale’den de hissedildi.

Prof. Dr. Naci Görür ise bir anlamda rahatlatan bir sosyal medya paylaşımının altına imza attı. Prof. Dr. Görür, Erdek’te meydana gelen depremle ilgili “Arkadaşlar, Marmara’da Harmanlı, Erdek/ Balıkesir’de 4.5 deprem oldu. Deprem, deprem beklediğimiz KAF’ın kuzey kolunda olmadı. Aksine Erdek kuzeyinden geçen mormal atım bileşeni olan güney kolu üzerinde oldu. Öncü falan demek, spekülasyon yapmak doğru değil” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 08/11/2023, Wednesday günü yayınlandı, 206 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com