Okul kantinlerinde İsrail’e boykot

1 month önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği başta insanlık suçu olan suçu eylemlerinden dolayı İsrail ürünleri protesto ediliyor. Türkiye’de İsrail ürünleri protesto edilirken, Çanakkale’de de bu protestonun adeta kapsama alanları genişledi. Şehirdeki tüm okulların kantinlerinde, İsrail ürünlerinin satılmadığı ve adeta boykot kararı alındığı öğrenildi.

İsrail Gazze’de günlerdir, Filistin halkına baskı uygularken, savaş suçu işlemeye de devam ediyor. Başta hastaneler olmak üzere savunmasız halkın üzerine bombalar yağdıran İsrail, dünyanın birçok bölgesinde tepki görüyor. Türkiye’de geniş bir kesim İsrail ürünlerini protesto ederken, İsrail ürünlerinin kullanılmayacağı ve kullanılmadığı duyuruluyor.

Bu tepki Çanakkale’de de gerçekleşti ve Çanakkale Kantinciler Derneği Başkanı Abdülaziz Asan, gazetemize bilgilendirmede bulundu. Asan, Çanakkale’de hiçbir okulda İsrail ürünlerinin satılmadığı hatta kantine dahi sokulmadığını belirtti. Protesto uyguluyoruz diyen Başkan Asan, kararlılıkla İsrail ürünlerini, Çanakkale’deki okullarımızda satmamaya devam edeceğiz ifadesini kullandı.

Tunahan Ünsal

 


Bu haber 07/11/2023, Tuesday günü yayınlandı, 317 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com