Gurur Duyduk

4 weeks önce Güncel Manşet Spor
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Geçilmez Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, 1-6 Kasım tarihlerinde Balıkesir’de gerçekleşen Türkiye Ümit Genç U21 Karate Şampiyonası’na katıldılar. Şampiyonaya katılan Çanakkaleli sporcular, 2 altın ve 1 bronz madalya ile Çanakkale’ye döndüler.

1-6 Kasım tarihlerinde Balıkesir’de gerçekleşen Türkiye Ümit Genç U21 Karate Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmelerine Çanakkaleli sporcular damga vurdu.

Milli sporcu Beyza Akkaya, Ümit 47 kg Kumite dalında Türkiye Şampiyonu olarak altın madalya kazandı ve Avrupa Şampiyonası seçmelerini yenilgisiz bir şekilde tamamlayarak Şubat ayında Gürcistan Tiflis’te düzenlenecek Avrupa Karate Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti.

Ayrıca, Türkiye Şampiyonu Beyza Akkaya, 17-19 Kasım tarihlerinde Slovenya’da gerçekleştirilecek Balkan Karate Şampiyonası’nda ülkemizi milli takımda temsil edecek.

Eylül Tekcan, Genç 48 kg Kumite dalında Türkiye Şampiyonu olarak altın madalya kazandı.

Zeynep Akkaya, U21 50 kg Kumite dalında Türkiye Üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı.

Ümit 54 kg Kumite dalında yarışan sporcumuz Sıla Oytun, grup finali ve repesaj finalinde kaybederek kürsüye çıkma şansını yakalayamadı, ancak 5. olarak başarı elde etti.

Tunahan Ünsal

 

 

 

 


Bu haber 07/11/2023, Tuesday günü yayınlandı, 240 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com