Çanakkale’de bir operasyon daha

4 weeks önce Güncel Manşet Video
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Emniyet Müdürlükleri ve İl Jandarma Komutanlıkları tarafından 66 ilde Mercek Operasyonları gerçekleştirildi. Ruhsatsız silah taşıyan şahıslara ve silah kaçakçılarına yönelik olarak düzenlenen operasyonlar, Çanakkale’de de gerçekleşti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ruhsatsız silah taşıyan şahıslara ve silah kaçakçılarına yönelik olarak düzenlenen Mercek Operasyonları ile ilgili açıklama yaptı.

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Bakan Yerlikaya, operasyonların 66 ilde yapıldığını açıkladı. Bakan Yerlikaya tarafından açıklanan Mercek Operasyonları, İzmir, Adana, Konya, Bursa, Mersin, Gaziantep, Samsun gibi büyükşehirlerin yanı sıra Çanakkale’de de gerçekleşti. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından Mercek Operasyonları ile ilgili yapılan açıklamada; “526 ruhsatsız tabanca, 35 kurusıkı tabanca, 10 uzun namlulu tüfek, 58 ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. 715 şüpheli şahıs gözaltına alındı. Halkımızın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerinin ve onlara silah temin edenlerin peşindeyiz, onları adalete teslim etmeye kararlıyız. İl Jandarma Komutanlıklarımız ve İl Emniyet Müdürlüklerimiz tarafından İstanbul, İzmir, Adana, Konya, Bursa, Mersin, Gaziantep, Samsun, Şanlıurfa, Malatya, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Sakarya, Kayseri, Balıkesir, Hatay, Elazığ, Kocaeli, Tekirdağ, Denizli, Aydın, Erzurum, Isparta, Trabzon, Edirne, Kahramanmaraş, Osmaniye, Uşak, Adıyaman, Aksaray, Batman, Bingöl, Çanakkale, Eskişehir, Kastamonu, Manisa, Muğla, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Afyonkarahisar, Bilecik, Düzce, Erzincan, Gümüşhane, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Mardin, Muş, Şırnak, Zonguldak, Ağrı, Amasya, Bartın, Bayburt, Burdur, Giresun, Hakkari, Kırklareli, Rize, Siirt, Tokat ve Van’da olmak üzere 66 ilimizde son 3 gün içinde yapılan operasyonlarda toplam 629 silah yakalandı. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı ve Kahraman Emniyetimizi tebrik ediyorum Aziz Milletimiz müsterih olsun. Ruhsatsız silah temin edenler ve silah kaçakçılarıyla da mücadelemiz kararlılıkla sürecek” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 07/11/2023, Tuesday günü yayınlandı, 400 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com