“Açık Ceza İnfaz Kurumu örnek oldu”

4 weeks önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Enflasyondaki artış, vatandaşın cebinde büyük yara açtı. Bu sorunun, üretimle giderileceğini ifade eden Tüketici Koruma Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ali Rıza Berkit, Çanakkale Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda yapılan üretimin kentte örnek teşkil ettiğini söyledi.

Tüketici Koruma Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ali Rıza Berkit, yerli üretime dikkat çekerek, kurum ve kuruluşların daha etkin olması gerektiğini ifade etti. TÜKODE Çanakkale Şube Başkanı Berkit, özellikle Çanakkale Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda yapılan üretimin kentin kalkınması açısından örnek olduğunu ifade etti. Tüketicilerin maddi anlamda zor günler geçirdiğini belirten TÜKODER Şube Başkanı Berkit, kentteki diğer kurum ve kuruluşların da üretime katkıda bulunarak, bu sorunun en aza indirilmesi gerektiğini ifade etti.

TÜKODER Çanakkale Şube Başkanı Ali Rıza Berkit; “Tüketiciler zor günler geçirmeye devam ediyor. Ülkenin ve yaşadığımız şehrin kalkınması kesinlikle üretimle ilgilidir. Örneğin yarı açık ceza evinde son yıllarda çok nitelikle ve kaliteli ürünler üretilmektedir. Bunu da kamuda örnek bir davranış olarak görüyoruz. İlgili meslek kuruluşlarının da üretimde bulunarak, yaşadığımız şehre katkıda bulunmalarını ve örnek olmalarını bekliyoruz. Yarı açık ceza evinde, çeşitli ürünleri nitelikli bir şekilde üretilip şehir merkezindeki satış noktalarında halkımıza sunuluyor. Biz tüketiciler de zaman zaman bundan faydalanıyoruz. Kamunu böyle bir uygulamada olması ve Çanakkale’de bu tür meslek kuruluşunun bu işi yapması, gurur vericidir. Bu işte emeği geçen tüm insanları kutluyorum. Her ne kadar kendi meslek ve branşları olmamasına rağmen, tüketiciler açısından nitelikli ürünler ürettiğini gözlemliyoruz. TÜKODER olarak çalışmalarından ötürü teşekkür ediyoruz” dedi.

Baykal Sağlam


Bu haber 06/11/2023, Monday günü yayınlandı, 304 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com