“Operasyonlarımız artarak devam edecek”

4 weeks önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, alkollü içki kaçakçılığı ve sahteciliğinin önlenmesine yönelik 81 ilde eş zamanlı olarak “Çengel” operasyonu düzenlenerek 216 şüpheli şahsın gözaltına alındığını duyurdu.

Kaçak ve sahte alkollü içki ticaretinin engellenmesi amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde 81 il Emniyet Müdürlüğü tarafından “Çengel Operasyonu” gerçekleştirildi.

Operasyonla 30.126 litre etil alkol, 15.300 litre kaçak sahte alkollü içki, 3.132 şişe kaçak sahte alkollü içki, 1.497 adet boş şişe, 2.364 adet bandrol, 2.658 adet alkol aroması, 2.134 adet etiket ele geçirildi.

25 adet yasadışı Kaçak ve Sahte Alkollü İçki İmalathanesi tespit edildi. Operasyona Gelir İdaresi Başkanlığı taşra birimleri de katıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılan ortak değerlendirmede yaklaşık 43 Milyon TL’lik vergi kaybının önüne geçildi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya “Operasyonları gerçekleştiren polislerimizi ve Gelir İdaresi Başkanlığımız çalışanlarını tebrik ediyorum. Ülkemizin dört bir yanında kaçakçılara ve sahteciliğe karşı operasyonlarımız artarak devam edecek” açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi


Bu haber 05/11/2023, Sunday günü yayınlandı, 317 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com