AK Partili gençlerden ‘Say Stop’

1 month önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından İskele Meydanı’nda Filistin ve İsrail arasında yaşanan savaş ile ilgili basın açıklaması yapıldı. Açıklamada; “Her zaman mazlumların savunucusu olduğumuzu, canilerin karşısında olacağımızı belirterek ‘Say Stop’ diyerek haykırıyoruz” denildi.

İsrail ve Filistin arasında yaşanan savaş, tüm dünyayı etkisi altına aldı. AK Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları tarafından yaşanan savaş ile ilgili basın açıklaması yapıldı. İskele Meydanı’nda yapılan açıklamayı, AK Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanı Alperen Uysal okudu.

İsrail tarihe bir kez daha adını kara leke ile yazdırmıştır

AK Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanı Alperen Uysal; “1948 yılından bu yana devam eden çatışmaların kronikleşmiş bir hal aldığı Filistin’de; katil İsrail 7 Ekim’den bugüne küresel vicdanı derinden yaralayan, çok sayıda sivil can kaybının yaşandığı yeni bir çatışma ortamı oluşturmuştur. Her karış toprağının yoğun bombardımana tabi tutulduğu, orantısız gücün, savaşlarda dahi kullanımı yasak olan fosfor bombalarının kullanıldığı, en temel insan haklarının dahi hiçe sayıldığı, insanlık onurunun ayaklar altına alındığı Filistin’de, İsrail tarihe bir kez daha adını kara leke ile yazdırmıştır.”

Savaş hukuku, insan hakları ihlal ediliyor

Gazze’deki yaşlı, çocuk, kadın her bir sivilin su ve gıda dahil temel ihtiyaçları edinmelerini bile engelleyen zalim İsrail’in bu gaddarlıkları karşısında ne yazık ki sözde insan hakları savunucuları sus pus olmuş hatta kimileri İsrail’e destek için sıraya gelmiştir. 41 km uzunluğu 10 km genişliğinde bir alanda 2 milyonun insanın yaşadığı, İsrail tarafından açık hava hapishanesine çevrilen Gazze’de bugün dahi hastaneler bombalanmaya devam etmekte ve Netenyahu Hükümeti soykırım suçu işlemektedir. Savaş hukuku, insan hakları ihlal ediliyor, uluslararası hukuk tanınmıyor ve tüm bunlar dünyanın gözü önünde yapılıyor.

“Milyonlarca genç, bu zülme katkı sunan kim varsa hesabını tutmaktadır

Bugün Anadolu’nun her bir köşesinde milyonlarca genç Gazze’de yavrusunun cenazesini kucağına almış bir annenin yüreğindeki sızıyı en derinden hissetmekte, bu zülme katkı sunan kim varsa hesabını tutmaktadır. Türkiye’nin ötesinde, bölgenin en büyük gençlik hareketi olan Ak Gençlik olarak Daha Adil Bir Dünya diyerek yola çıkan Cumhurbaşkanımızın izinde; her zaman mazlumların savunucusu olduğumuzu, insanlık ve hukuk bilmez canilerin karşısında olacağımızı belirterek #SayStop diyerek haykırıyoruz.

Baykal Sağlam


Bu haber 05/11/2023, Sunday günü yayınlandı, 295 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com