Vatandaşlar balığa koştu

1 month önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Av mevsiminin başlamasıyla tezgahlar doldu. Vatandaşlar da tezgahlara büyük ilgi göstererek, tezgahları boşalttı. Pazar esnafı, vatandaşı daha çok balık tercih etmeye davet etti.

Balık tezgahları, vatandaşların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Av yasağının kalkmasıyla ucuzlayan balık fiyatları, tezgahların dolmasına neden oldu. Vatandaşların tezgahlara olan ilgisinden memnun olduklarını ifade eden balıkçılar, satışların iyi olduğunu ifade etti. Önümüzdeki günlerde hava koşullarının kötüleşebileceğini söyleye balıkçılar, havaların balık tutmaya elverişli olmaması durumunda fiyatların yükselebileceğini ifade ettiler.

Vatandaşlarımızı daha çok balık tüketmeye davet ediyoruz”

Balıkçı Serdar Kıvanç; “Hamsi, 40 lira, sardalye 35 lira. Şu anda balık fiyatları gayet uygun, vatandaşlarımız da yeterince ilgi gösteriyorlar. Artık vatandaşların alım gücü de düştü. Kırımız et tüketemeyen vatandaşlar doğal olarak balığı tercih ediyorlar. Balığın mevsimi de geldi, dolayısıyla tezgahlarımız tıklım tıklım oldu. Vatandaşlar da bunu fırsat bilip balık tercih ediyorlar. Havalar bugünlerde balık tutmaya elverişli dolayısıyla fiyatlarımız da ucuz. Ancak önümüzdeki günlerde ya da haftalarda havalar soğuyacak, fırtınalar olacak dolayısıyla hava balık tutmaya elverişli olmayacak. Bu da balık fiyatlarının artmasına neden olacak. Vatandaşlarımızı daha çok balık tüketmeye davet ediyoruz” dedi.

Ucuz ve güvenilir olduğu için balık tercih ediliyor”

Balıkçı Ümit Yavaşçalı; “Vatandaşlarımız, şu anda en çok sardalye ve hamsiyi tercih ediliyor. İkisinin arasında ise en çok hamsi satılıyor. Çünkü hava balık tutmaya elverişli olduğu, tezgahlarımızda balığımız bol. Vatandaşlar da ucuz olduğu ve güvenilir olduğu için balık tercih ediyorlar. Vatandaşlarımız güvenle hamsi tüketebilir. Vatandaşlarımızı bol bol balık yemeye davet ediyoruz. 50 liraya rahat rahat 4 kişi doyabilir. Vatandaşlarımız da bu yüzden bizi tercih ediyorlar” dedi.

Baykal Sağlam


Bu haber 04/11/2023, Saturday günü yayınlandı, 264 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com