Metruk yapı çöplük olarak kullanılıyor

4 weeks önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de birçok tarihi ve metruk yapı bulunmakta. Bu yapıların arasında Kemalpaşa Mahallesi Kızılay Cafer Türker Sokak’ta bulunan bir metruk yapı, çöplük olarak kullanılıyor. Sokağı kullanan kişilerin çöp kutusu niyetine kullandığı metruk yapı hem estetik hem de sağlık açısından olumsuz sonuç doğuruyor.

Metruk yapıların ıslahı birçok olumsuz etkiye yol açabilmesi dolayısıyla büyük önem taşıyor. Toplum içerisinde çoğunlukla görmezden gelinen ve vandalist bir yaklaşımla kötüye kullanılan metruk yapıları toplumun genel refahını, güvenliğini ve çevresel sürdürülebilirliğini tehdit edebilir.

Yapılar çatı ve duvarların çökmesi, yapıların yanması gibi nedenlerin yanı sıra kötüye kullanımı ile de toplumsal güvenliğe yönelik risk oluşturuyor. Aynı zamanda yapının kendinin çürüme ve sağlık koşullar dolayısıyla bulaşıcı hastalık türetmesini sağlaması gibi, vatandaşların bu binaları çöplük olarak kullanması da toplumsal sağlığı tehdit ediyor.

Çanakkale’nin Kemalpaşa Mahallesi’nde bulunan Kızılay Cafer Türker Sokak’ta bulunan metruk bina, bazı kişiler tarafından çöplük olarak kullanılıyor. Sokak sakinleri tedbir talep ediyor.

Esra İrem Özer


Bu haber 04/11/2023, Saturday günü yayınlandı, 396 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com