İki partiden suç duyurusu

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Saadet Partisi ve Gelecek Partisi Çanakkale il Başkanlığı Gazze’de ve Filistin’de İsrail’in işlediği savaş suçu için suç duyurusunda bulundu.

Saadet Partisi ve Gelecek partisi Çanakkale il Başkanlığı İsrail’in Gazze’de ve Filistin’in diğer yerlerinde uyguladığı savaş suçu için savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Saadet Partisi İl Başkanlığından yapılan açıklamada “İsrail Cumhurbaşkanı, Başbakanı ve diğer yetkililer hakkında yaptırdıkları soykırım ve savaş suçu için savcılığa suç duyurusunda bulunarak soruşturma açılmasını talep ettik.

Çünkü 7 Ekim 2023 ‘ten beri bir toplumun her türlü abluka altına alınıp sivil, çocuk, kadın, yaşlı ve hastaları öldürülmektedir. Hatta hastaneler bombalanmaktadır. Sadece hastanelerde binlerce hasta, bebek ve yaşlı katledilmiştir.

Bunların ispata ihtiyacı yoktur. Haberleşme vasıtalarında canlı yayında izlenmektedir. Ayrıca İsrailli yetkililer tarafında bu katliamın süreceği ifade edilmektedir. Bütün uluslararası sözleşmeler hiçe sayılmaktadır. En acımasız insanlık dışı eylemler binlerce çocuk, kadın, yaşlı ve hastaların ölümüne sebep olmaktadır.

İsrail Savunma Bakanı “İnsansı hayvanlarla savaşıyoruz. Gazze’ye insani yardım değil patlayıcı girecek” gibi demeçlerle maksatlarını açıkça beyan etmektedir.

Ayrıca katliamlar kimyasal silah (fosfor bombası) kullanılarak yapılmaktadır. Bütün bunlar canlı yayınlarda Dünya kamuoyunun gözü önünde yapılmaktadır. Gazze ve Filistin halkını topyekün yok etme, sivil halkı sürgün etme gayesi gütmektedir.

Maalesef çifte pasaportlu Yahudilerde İsrail ordusuna katılarak bu suçları işlemişlerdir.

Bütün bunlar göz önüne alındığında T.C. kanunları çerçevesinde savcılığa suç duyurusunda bulunarak kamu davası açılmasını talep ettik” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 03/11/2023, Friday günü yayınlandı, 348 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com