CHP’de yeni bir isim

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yerel seçimler yaklaşırken tüm gözler aday adaylarına çevrildi. Hangi ismin hangi partiden aday adayı olacağı merak konusu olurken, CHP’de bazı isimler aday adaylıklarının açıklamaya başladılar. Önceki dönem İYİ Parti’nin belediyeyi kazandığı Eceabat’ta, gözler yeni isimlere çevrildi. İlçenin tanınmış isimlerinden İmparator Gezen’in ismi CHP’de aday adaylığı konusunda öne çıkıyor.

Yerel seçimler yaklaşırken, aday adayları da bir bir açıklamalarda bulunarak, seçimlerde izlenecek yollar oluşturulmaya başlandı. Eceabat genelinde CHP’nin aday adayları merak konusu olurken, ilçenin sevilen isimlerinden birisi olan iş insanı İmparator Gezen de ‘Bu yarışta ben de varım’ dedi. CHP genelinde tüm gözler, 4-5 Kasım tarihinde yapılacak olan Olağan Kurultay’a çevrildi. CHP’de, kurultaydan sonra gözler bu kez de seçime çevrilecek. Kendi ilçelerinde aday adayı olmayı düşünenler de çalışmalarını arttırarak aday adaylıklarını açıklamaya devam ediyor. CHP’nin tek hedefi olarak, yeni belediye kazanımı ortaya çıkarken, partililerin gözü aday adaylarında. CHP’nin önceki seçimlerde Eceabat’ta birinci parti olması, ancak belediyeyi alamaması konusu olarak ‘adaylık sorunu’ olarak öne çıkıyor.

Eceabat’ın beğenilen, siyasetin de yeni isimlerinden olan İmparator Gezen, ilçe siyasetinde yürüttüğü ilkeli duruşuyla da adından sıkça söz ettirir hale geldi. Eceabat’ta genç ve dinamik bir ekip oluşturan Gezen, aday adaylığı konusunda hırslı olduğu da gözleniyor. Aday adaylığı konusunda yapılan nabız yoklamalarının ışığında Gezen’in, seçimi kazanmasının yüksek ihtimal olduğu konuşuluyor. Anket yoklaması çalışmaları, hız kazanırken ilçenin siyasi durumuna ışık tutuluyor ve aday ile aday adaylarının netleşmesi konusunda fikir veriyor. İlçedeki insanların adaylara veya aday adaylarına yaklaşımları konusunda anket çalışmalar büyük önem arz ediyor.

Kurultayın ardından diğer partilerde olduğu gibi CHP’de de tüm gözler, yerel seçimlere kilitlenecek. Tüm dikkatlerin kurultayda olduğu CHP’de 4-5 Kasım heyecanla bekleniyor. Kurultayın ardından oluşacak Parti Meclisi ve yeni MYK da masasında yerel seçim dosyaları ile çalışmalarına başlayacak. Adaylar ve aday adaylarında yeni oluşacak Parti Meclisi merak konusu olurken seçimlerde atılacak adımlar buna göre belirlenecek. Kulislerde ismi geçen aday adaylarının yeni Parti Meclisi’ne göre aday adaylıklarını açıklayacakları veya aday adaylığını bir sonraki döneme erteleme kararı alabileceği konuşuluyor.

Baykal Sağlam


Bu haber 01/11/2023, Wednesday günü yayınlandı, 1204 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com