100.Yılı Coşkuyla Kutladık Mı?

1 month önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale, geçtiğimiz haftayı Cumhuriyetin 100’ncü yılına özel birçok farklı etkinlikle geçirdi. Geçtiğimiz gün ise kentliler Cumhuriyetin 100’ncü yaşına bastığı 29 Ekim’de ise geçit töreni, Fener Alayı, Doğukan Manço konseri gibi etkinliklerde cumhuriyet coşkusunu yaşamak üzere buluştu. Çanakkaleliler, etkinlikleri nasıl değerlendirdiklerini gazetemize aktardı.

Bir kısım vatandaş, etkinliklerin organizasyon bakımından yetersiz olduğunu dile getirirken, bir kısmı tatmin olmama sebebini organize hareket etmenin yetersizliğine bağladı, bir kısmı ise çok memnun kaldığını ifade etti. Ortak değerlendirme, coşkusunun kalabalığın kendisinden geldiğinde buluştu.

Kutlamaların hiçbiri beni tatmin etmedi”

Fernur Turan; “Cumhuriyet Meydanı’nı yıktılar. Toprak içerisindeydi orası. Stadyumun önünde buluşuldu. Kordona çıkıldı. Kutlamaların hiçbiri beni tatmin etmedi. Sadece Atatürk sergisi güzeldi.”

Organizasyon açısından daha iyi olabilirdi”

Deniz Ali Yavuz; “Ben uzun zamandır toplumdan çok uzakta, dağlarla yaşıyorum. 8 yıl aradan sonra ilk defa şehre indim. Böyle bir şey beklemiyordum. Kortej muazzamdı. O çocukları, gençleri, yaşlıları görünce çok duygulandım. Ülkeyle ilgili umutlarım bir kez daha perçinlenmiş oldu. Herkes benim gibi tatmin olmuştur herhalde. Ama organizasyon açısından daha iyi bir şeyler olabilirdi. Kendinden oluşabilecek en güzel ortam oluştu. O daha değerli.”

Beklentilerimizi karşılamadı”

Hasan Alanyalı; “Beklentilerimizi karşılamadı. Seyircide coşku vardı ama o da sonradan geldi. Başta hissedemedik. Katılım da çok fazlaydı ama organizasyon biraz yetersizdi. Hatta organizasyondan ziyade bizim insanımızla ilgili bir sorun vardı. Öndekiler arkadakileri düşünmeden hareket ediyor. Arkada olanlar göremiyordu. Bizim insanımızın saygısızlığı bu da. Coşkuyu birlikte yaşayabilmek için birbirimize daha saygılı, özenli davranmamız gerekiyor. Tüm kutlama ertelemelerine rağmen bir etkinlik yapılmış. Aksilikler tabii ki olur ama insanımız Cumhuriyetle ne geldiğini çok anlayamamış diye düşünüyorum. Herkesin sivil insiyatifle katıldığı yerlerde evrensel kuralları uygulamak gerek.”

Coşkuyu dolu dolu yaşadık”

Salim Kocaman; “Mükemmel bir coşkuydu. Diğer yıllara göre katılım çok çok yüksekti. Bu kadar yüksek bir katılımla atamızın izinde gitmekten gurur duyduk. Bu coşkuyu ailemizle birlikte paylaştık. Çocuklarımızla bayrak salladık. O coşkuyu dolu dolu yaşadık. Ama en çok hem gündüz hem akşamki kalabalık bizi mutlu etti. O coşku kalpten geliyor, küllerinden doğan Türkiye için vatandaşlarımızın cumhuriyet coşkusunu nasıl yaşadığını gördük, hissettik. Atamızla gurur duyuyoruz”

Katılım önceki yıllara göre çok daha fazlaydı”

Niyazi Solak; “Bu yılki katılım önceki yıllara göre çok daha fazlaydı. Muhteşem bir coşku vardı. Çok keyif alarak kutladık. Organizasyon kısmı da iyiydi, memnun kaldık.”

Hiç bu kadar kalabalık olduğunu hatırlamıyorum”

Sibel Doğdu; “Harikaydı. Bayraklarla marşlarla beklediğimden daha güzel oldu. Özellikle üniversitenin yapmış olduğu etkinlikler çok güzeldi. Bayağı da kalabalıktı. Hiç bu kadar kalabalık olduğunu hatırlamıyorum. Cumhuriyet coşkusunu Çanakkale’de yaşattık.”

100’ncü yıl coşkusunu yaşattı”

Muhammet Bakır; “100’ncü yıl etkinlikleri çok güzel oldu. Çanakkale’ye yakıştı. 100’ncü yıl coşkusunu yaşattı hepimize.”

Geçen yıllara göre daha keyifli”

Yusuf Yıldırım; “Organizasyon çok güzeldi. Daha kalabalıktı. Geçen yıllara göre her açıdan daha keyifli ve dolu etkinlikler olduğunu söyleyebilirim.”

Esra İrem Özer


Bu haber 30/10/2023, Monday günü yayınlandı, 303 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com