100.Yılda İşbirliği

1 month önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak faaliyet yürüten Atatürk ve Çanakkale Savaşlarını Araştırma Merkezi (AÇASAM) tarafından OPET iş birliğinde “Çanakkale’den Cumhuriyete Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk Sergisi” açıldı.

Araştırmacılar Doç. Dr. Barış Borlat ve Fatma Bulut Hacıalioğlu’nun düzenlediği serginin açılışına; Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir’in yanı sıra il protokolü ve Çanakkale halkı katıldı.

Sergi kapsamında, Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale Cephesi’ne ait olan ve kamuoyuna ilk defa çıkacak emirlerinin yanı sıra, Çanakkale Cephesi’ne ait mektupları, fotoğrafları ile Çanakkale’ye Cumhuriyet dönemi ziyaret haberleri de yer aldı.

100. Yılda ÇOMÜ ve OPET İş Birliği Sergisi

Tarihi Gelibolu Yarımadası’nın doğal dokusunu koruyarak, çağdaş bir görünüme kavuşması için 2006 yılından bu yana “Tarihe Saygı Projesi”ni sürdüren OPET’in desteğiyle hayata geçirilen serginin açılışı Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisi’nde gerçekleştirildi.

Sergi, 29 Ekim 2023 – 2 Kasım 2023 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Haber Merkezi


Bu haber 30/10/2023, Monday günü yayınlandı, 237 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com