“Bu coşkuyu dalga dalga yaydık”

1 month önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Serbest dalış rekortmeni ve milli sporcu Birgül Erken, cumhuriyetin 100’ncü yılında 100 metre daldı. Birgül Keskin’in dalışının ardından minik sporcular kırmızı ve beyaz renklerinden oluşan 100 bayrak gökyüzüne bırakıldı. Ayrıca boğaz sularında Türk bayrağı dalgalandırıldı.

Birgül Erken’in 100’ncü yılda 100 metrelik dalışına Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Biçen, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan katılım sağladı.

Unutulmaz bir anı olacak”

Vali İlhami Aktaş; “Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Efendiler, yarın Cumhuriyeti kuruyoruz’ dediği günün tam 100’ncü yılındayız. Yarın büyük bir coşkuyla bayramımızı kutlayacağız. Uzun zamandır evimizle, tüm kamu kurum kuruluşlarımızla, okullarımızla, STK’larımızla beraber etkinlikler yapmaktayız. Bunları bu önemli yıl dönümlerde yapmak bu mirasları gençlere taşımak anlamında çok önemli. Çok kutsal görevler. İlimizde de bu anlamda bugün milli dalışçımız, hemşerimiz Birgül Hanım dalışını 100’ncü yıl anısına yaptı. Çok güzel bir ortamda, cennet Çanakkale’mizde böyle bir etkinliğin böyle güzel bir havada yapılması bizleri ziyadesiyle memnun etti. Burada gençlerimiz var, halkımız var. Milli sporcularımız var, hepsi için eminim ki unutulmaz bir anı olacak.

Cumhuriyetin ilelebet yaşaması için çaba sarf edeceğiz”

Bu anlamda Birgül Hanım’a çok teşekkür ediyorum. Hem onun hem de yeni yetişen sporcularımızın uzun yıllar devam etmesini temenni ediyorum. Cumhuriyet elbet ilelebet yaşayacaktır. Biz de bütün gücümüzle cumhuriyetin ilelebet yaşaması için elimizden gelen her şeyi yaparak, gençliği bu bilinçle büyütmek için çaba sarf edeceğiz.”

Müthiş bir tablo sergiledik”

Birgül Erken; ”Heyecanlı bir gün çünkü 100 tane şampiyon genç sporcu da bize eşlik ediyor. 7-14 yaş arasında. Bunlar da ilimizin yetiştirdiği evlatlar. Kendi branşlarında başarılı olmuş öğrencilerimiz. Tabii ki onlara rol model olmak anlamında, cumhuriyet coşkusunu yaşatmak adına birlikte olduk. Umarım onların da yüreklerine dokunmuşuzdur. Müthiş tablo sergiledik derin mavilerden ve valimizin himayesinde tüm paydaşlarımız, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Boğaz Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü, deniz polisimiz ve ilin tüm dinamikleri, gençler, halkımız burada. Bu coşkuyu dalga dalga yaydık.”

Esra İrem Özer


Bu haber 29/10/2023, Sunday günü yayınlandı, 221 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com