100’ncü yılda panelde buluşuldu

1 month önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Cumhuriyetin 100’ncü yılı dolayısıyla “100’ncü Yılında Lozan Antlaşması ve Türk-Yunan Nüfus Mübadelesi Paneli” Truva Otel ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

1’nci oturumun Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü’nden Prof. Dr. Aşkın Koyuncu, 2’ncü oturumun Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Naci Hasanefendi moderatörlüğünde gerçekleştirildiği panele çok sayıda Çanakkaleli katılım sağladı.

Panelin 1’nci oturumunda İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden Doç. Dr. Ramazan Erhan Güllü, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden Doç. Dr. Ferhat Berber, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Mithat Atabay, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Cengiz Parlak konuşması olarak yer aldı.

2’nci oturumda ise konuşmacıları yazar Saba Altınsay, yazar İbrahim Dizman, Lozan Mübadilleri Vakfı Başkanı Esat Ergelen, gazeteci-yazar Prof. Dr. Haluk Şahin oluşturdu.

Esra İrem Özer


Bu haber 29/10/2023, Sunday günü yayınlandı, 311 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com