“Seçme ve seçilme hakkına sahip çıkmanın tam zamanı”

1 month önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de bir kadın girişimci olarak inşaat ve sigortacılık sektörlerinde kendi şirketlerini kurarak faaliyet gösteren Zeliha Salkın Karakurt, Cevatpaşa Mahallesi Muhtar Adaylığını açıkladı.

Zeliha Salkım Karakurt, 1979’da Çanakkale’de doğan ve Konya Selçuk Üniversitesi İnşaat Bölümü’nden mezun olmakla birlikte Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda çeşitli meslek komitelerinde ve Kadın Girişimciler Kurulu’nda görev aldı. Karakurt, evli ve iki çocuk annesi.

“Böylesine anlamlı bir günün yıl dönümünde adaylığımı açıklamanın mutluluğunu yaşıyorum”

Zelika Salkım Karakurt’un adaylığını açıkladığı konuşmasında “Öncelikle ifade etmeliyim ki, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının tanındığı böylesine anlamlı bir günün yıl dönümünde adaylığımı açıklamanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyorum. Bilindiği gibi Çanakkale, tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve eşsiz boğaz manzarası ile hayalleri süsleyen bir şehir. Ne mutlu ki bize, bu güzide kentin bir sakini olma ayrıcalığını yaşıyoruz.

“Gönül borcumu bir benze de olsa ödeyebilmek adına…”

Çanakkale’yi ihtiyaçları doğrultusunda daha yaşanabilir bir kent haline getirmek, sorumluluklarımız dahilinde elbette hepimiz için vatandaşlık görevi. İşte bu noktada, daha fazla sorumluluk almak, doğup büyüdüğüm, iş hayatına atılıp ekmek paramı kazandığım Çanakkale’me hizmet edip, gönül borcumu bir nebze de olsa ödeyebilmek adına Cevatpaşa Mahallesi Muhtar Adayı olduğumu değerli kamuoyuna ilan ediyorum. Bu yolda beni cesaretlendiren, aday olmama vesile olan çok kıymetli Cevatpaşa Mahallesi sakinlerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu güveni boşa çıkarmamak için elimden gelen gayreti göstereceğimin sözünü veriyorum.

“Kadın eli değip de güzelleşmeyecek hiçbir şey yoktur”

Seçilmemiz halinde, değerli ekip arkadaşlarımla birlikte çok önemli hizmetlere imza atacağız. Şu an itibariyle fizibilite aşamasında olan projelerimizi, süreç içerisinde hem mahallemizin güzide sakinleri hem kamuoyu ile paylaşacağız. Cumhuriyetimizin 100’ncü yılında seçme ve seçilme hakkına sahip çıkmanın tam zamanı olduğunu düşünüyoruz. Kendimizden eminiz, çünkü biliyoruz ki, kadın eli değip de güzelleşmeyecek hiçbir şey yoktur.”

Haber Merkezi

 


Bu haber 28/10/2023, Saturday günü yayınlandı, 178 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com