Kapış kapış gidiyor

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Av yasağının kalkmasıyla tezgahlar balıkla doldu. Vatandaşlar, tezgahlar önünde uzun kuyruklar oluşturarak, poşetlerini hamsi, sardalye, çupra ve palamutla doldurdu.

Çanakkaleli vatandaşlar balık tezgahlarına akın etti. Fiyatları 50 ile 200 arasında değişen balık türleri vatandaşların ilgi odağı oldu. Özellikle palamut balığı yaklaşık bir kilo gelen tane fiyatı 100 liradan tezgahlarda yer buldu. Karadeniz hamsisi 50, saros sardalye 50 ve çupra ise 100 ile 200 lira arasında satışa sunuluyor.

Son dönemde alım gücü düşen vatandaş, kırmızı et fiyatlarının da fahiş derecede artmasıyla balık tezgahlarına yöneliyor. Balık tezgahlarında uzun kuyruklar oluşturan Çanakkaleliler, bu yıl balık tüketmekten memnun olduklarını ifade ettiler. Balıkçılar da ‘Kapış Kapış’ sloganlarıyla, vatandaşları balık yemeğe davet ettiler. Balıkların taze ve ucuz olduğunu ifade eden vatandaşlar, menülerini balık çeşitleriyle doldurdu. Vatandaşların ilgisinden memnun olduklarını ifade eden balıkçılar, av yasağının kalkmasıyla ilginin daha da artarak, işlerin yükseldiğini ifade ettiler.

Baykal Sağlam


Bu haber 28/10/2023, Saturday günü yayınlandı, 300 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com