100.Yıl alternatif törenle kutlandı

1 month önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, törenlerle kutlandı. Valilik önünde düzenlenen resmi törenin ardından Cumhuriyet Halk Partisi tarafından organize edilen alternatif tören gerçekleştirildi.

Alternatif törende CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi, Memleket Partisi, Türk Kadınlar Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Emekli Subaylar Derneği, Emekli Subaylar Derneği, Emekli Astsubaylar Derneği, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği, Türk Hava Kurumu, Eğitim-İş Sendikası, Türkiye Yardımseverler Derneği, Türk Diş Hekimleri Birliği, Türk Anneler Derneği, Atatürk-Atabey Türk Ocağı Derneği çelenk sunumunda bulundu. Tören, CHP İl Başkanı Levent Gürbüz’ün konuşması ile son buldu.

Türkiye Cumhuriyeti muazzam bir projedir”

CHP İl Başkanı Levent Gürbüz; “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’ncü yılına ulaşmasının gururunu ve coşkusunu paylaşmak için bugün bir araya geldik. Bu anlamlı günde geçmişimizi saygıyla anarken aynı zamanda geleceğe yönelik umutlarımıza da değinmek istiyorum. 100 yıl önce büyük bir azim ve özveriyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün önderliğinde vatanseverlerin bir araya gelmesiyle hayata geçen muazzam bir projedir.

Yeni hedefler belirleme zamanıdır”

Bu süre zarfında ülkemiz demokrasi, eğitim, ekonomi ve sosyal alanlarda büyük adımlar attı. Ancak bu başarılarla yetinmeyip geleceğe odaklanmalı ve daha aydınlık bir Türkiye için çalışmalıyız. Eğitimde kaliteyi artırmalı, bilim ve teknolojide ilerlemeli, kültürler zenginliklerimizi gelecek nesillere aktarmalıyız. Ayrıca demokrasimizi güçlendirerek toplumsal birliği daha da pekiştirmeliyiz. Bugün sadece bir kutlama günü değil, aynı zamanda gelecek için yeni hedefler belirleme zamanıdır.

Birlikte nice nice yıllara”

Birlikte daha adil, daha özgür ve daha güçlü bir Türkiye için el birliği ile çalışmaya devam edelim. Cumhuriyetimizin 100’ncü yılında geleceğe bırakacağımız mirası şekillendirmek için birlikte adımlar atalım. Bu özel günde sizinle birlikte olmak benim için büyük bir onur. Cumhuriyetimizin 100’ncü yılı kutlu olsun. Birlikte nice nice yıllara, başarılara.”

Esra İrem Özer

 


Bu haber 28/10/2023, Saturday günü yayınlandı, 239 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com