“Yöneticilerin peşini bırakmayacağız”

1 month önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

CHP Çanakkale Gençlik Kolları Merkez İlçe Yönetimi, Kerime Sultan Erkek Öğrenci Yurdu önünde basın açıklaması düzenledi. Öğrencilerle omuz omuza mücadeleyi bırakmayacakları belirtilen açıklamada; “Bu kirli düzenin sürdürücüsü yöneticilerin peşini bırakmayacağız” denildi.

Son dönemde yaşanan öğrenci intiharları ülke gündemine oturdu. Dün gece Çanakkaleli öğrenciler, arkadaşlarının acısını haykırmak için sokağa çıkmışlardı. Bugün de CHP Çanakkale Gençlik Kolları Yönetimi, geçtiğimiz gece Samet Taş’ın yaşamını yitirdiği Kerime Sultan Erkek Öğrenci Yurdu önünde basın açıklaması düzenleyerek; “Memleketimizin gençleri gelecek kaygısı ile her gün hayatlarına son verirken, kendi çocuklarını kayıran bu kirli düzenin sürdürücüsü yöneticilerin peşini bırakmayacağız” dediler. Yurdun önünde yapılan basın açıklamasına Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Çanakkale İl Başkanı Levent Gürbüz ve yöneticileri, CHP Çanakkale Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergun ve yöneticileri, CHP Çanakkale Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Eren Saraç ve yönetimi, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Dün gece Çanakkale’de öğrencilerin yaptığı protestoları yakından takip eden Çanakkale İl Emniyet Müdürü Selim Arıcı da yurdun önünde yapılan basın açıklamasına katılarak, açıklamayı yakından takip etti. Öğrencileri ellerinde ‘Katik KYK’, ‘Verdiğiniz yorgan kefenimiz oldu’, ‘Okumaya geldik, ölmeye değil’ ve ‘Öğrenciler ölüyor, yetkililer susuyor’ pankartlarıyla basın açıklamasına destek verdi.

Öğrenci arkadaşlarımızla omuz omuza mücadele edeceğiz”

CHP Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Eren Saraç; “İktidarın bahsettiği Türkiye yüzyılı bu mu? Öğrencilerin, gençlerin geçinemedikleri, barınamadıkları için intihar ettiği, ihmaller sonucu yaşanan facialarda hayatlarını kaybettikleri, psikolojik ve fiziksel sorunlar yaşadıkları ve tüm bu sıkıntılarına aldırış etmeyen, sadece kendi rahatlarını önemseyen siyasetçilerin yüzyılı mıdır bu dönem? Belki fark edilmiyor. Türkiye kaybettiği gençlerle geleceğini, umudunu, aydınlığını kaydediyor. Bu duruma karşı Cumhuriyet Halk Partisi örgütü olarak her koşulda, gençlerin sorunlarını yaşadıkları haksızlıkları gündeme getirmekten geri durmayacağız. Öğrenci arkadaşlarımız ile birlikte omuz omuza haklarımızı almak için mücadele edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. yılında gençlerin hayatlarını kaybederek umutlarının, gelecek hayallerinin liyakatsiz yöneticiler tarafından yıkılmasına da izin vermeyeceğiz. Memleketimizin gençleri gelecek kaygısı ile her gün hayatlarına son verirken, kendi çocuklarını kayıran bu kirli düzenin sürdürücüsü yöneticilerin peşini bırakmayacağız” dedi.

Verdiğiniz yorganların kefenimiz olmasına izin vermeyeceğiz”

CHP Merkez İlçe Başkanı Saraç; “Burada sonlandıracağımız tek şey basın açıklamamızdır. Arkadaşlarımız intihar ederken ‘Türkiye’de gençler, çocuklar intihar ediyor her gün ve hiçbir şey değişmiyor. ‘Ben atlamayayım da kim atlasın’ diyen arkadaşımızın sözlerini, Aydın KYK yurdunda ihmaller sonucu hayatını kaybeden Zeren kardeşimizin babasının, ‘Ben kızıma saygılı olmayı öğrettim, karıncayı dahi incitmezdi. Yüzümü yere eğmedi hiç. Çocuğumu devlete emanet ettim ama devlet benim çocuğuma bakamadı’ sözlerini asla unutturmayacağız. Bu sözler, tüm sorumluların utanç duyması gereken sözlerdir. Verdiğiniz yorganların kefenimiz olmasına izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Baykal Sağlam


Bu haber 27/10/2023, Friday günü yayınlandı, 373 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com