Kanayan Yaraya Pansuman

1 month önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu yerleşkesinde bulunan yurtlar bölgesine inşa edilecek olan 1052 kişilik öğrenci yurdunun temel atma töreni Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Temel atma törenine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Biçen, Eski Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu, Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ve kent protokolü katılım sağladı.

Son yıllardaki başarılarıyla Türkiye’mizin eğitim sistemine imzasını atıyor”

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar; “Bu anlamlı temel atma töreninde sizlerle beraber olmaktan büyük mutluluk duymaktayım. 1052 kişilik yurdumuzun öğrencilerimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi son yıllardaki başarılarıyla Türkiye’mizin eğitim sistemine, Türkiye’mizin manevi değerlerine ve yaptığı bilimsel çalışmalarla Türkiye’nin geleceğine imzasını atıyor. Ziyaretim dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı, Kıbrıs Türk halkının da kutlamakta olduğunu sizlerle paylaşmak istiyorum.”

En uygun yaşam koşullarını sunmak en önemli önceliklerimiz arasında”

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu; “Üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimizin akademik başarılarına odaklanabilmeleri için kendilerine en uygun yaşam koşullarını sunmak bizim en önemli önceliklerimiz arasında yer almaktadır. Bu kapsamda üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimizin barınma sorununu çözmek için yaptığımız çalışmalar kapsamında bugün temelini atacağımız yurt kapasitesini aynı zamanda hatırı sayılır miktarda arttırarak öğrencilerimizin barınma ihtiyacını önemli ölçüde karşılayacaktır. Bu projenin Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin eğitim kalitesini arttırmaya ve bölgenin gelişimine doğrudan katkı sağlamaya imkan vereceğine inancım tamdır.”

Esra İrem Özer


Bu haber 27/10/2023, Friday günü yayınlandı, 270 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com