“Esnafımız kentin hayat kaynağı”

2 months önce Güncel Manşet Video
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Kemal Paşa Muhtarlığı bünyesinde Değirmenlik Sokak ve Çarşı Caddesi’nde vatandaşlara daha uyguna ürün satmak amacıyla düzenlenen Esnaf İndirim Günleri başladı. 3 gün sürecek indirim günleri kapsamında kortej yürüyüşü ve defile gerçekleşti. 

Bu yıl Esnaf İndirim Günleri 5-7 Ekim tarihleri arasında gerçekleşiyor. Çanakkale Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Kemal Paşa Muhtarlığı tarafından düzenlenen korteje bu sene katılım vatandaşlar tarafından da yoğundu. 

Kortej yürüyüşüne Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, Terziler Odası Başkanı Mehmet Budak, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ayhan Engin, CHP İl Başkanı Doğan Ateş, CHP Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergun, oda ve sivil toplum kuruluşları, esnaflar ve vatandaşlar katılım gösterdi. Yürüyüşte Başkan Gökhan, vatandaşlara karanfil verdi. 

Yoğun katılımlı kortej yürüyüşü sonrası defile için Çarşı Caddesi’nde toplanıldı. Defile açılış konuşmasını yapan Başkan Gökhan, “Bizim esnafımız kentin hayat kaynağı. Evimizin anahtarını teslim ettiğimiz bakkal. Çocuğumuzu bırakıp, bir yere gittiğimiz berber. Bir kentte esnafın önemini unutmamalıyız.” ifadelerini kullanarak esnafların önemine değindi. Açılış konuşması sonrasında ÇAFAD ekibi dans gösterisiyle kentlilerin beğenisini kazandı. Esnaf İndirim Günleri kapsamında gerçekleşen defile gelinlik kreasyonu ile başladı. 

www.canakkalegundem.net/ Sedanur Arıgün 


Bu haber 06/10/2023, Friday günü yayınlandı, 266 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com