“Lütfen esnafımıza sahip çıkalım”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

5-6-7 Ekim tarihlerinde uygulanacak olan esnaf indirim günleri başladı. Esnaf İndirim Günleri birbirinden farklı etkinliklere sahne olacak olurken, etkinlikler Değirmenlik Sokak’ta gerçekleşen kortej ile start aldı. Açılışta konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Esnaf bir kentin olmazsa olmazıdır. Esnafımızı yaşatmamız lazım. AVM’ler gözünüzü bürümesin. Esnaf olmaz ise işimiz gerçekten zor” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Esnafın işi aşağı yukarı 4 senedir zor. Özellikle 2018’den beri hem ekonomik kriz hem pandemi esnafımızı gerçekten zor günlerle karşılaştırdı. Dolayısıyla bu tür etkinliklerle bir nebze de olsa acaba esnafımızın işlerinde kıpırdanma olur mu, biraz sezona girerken alışverişleri yükselir mi diye teşebbüste bulunuyoruz.

Esnaf bir kentin olmazsa olmazıdır. Esnafımızı yaşatmamız lazım. AVM’ler gözünüzü bürümesin. Esnaf olmaz ise işimiz gerçekten zor. Şu an karşıdaki dükkâna girseniz, cebimde para yok deseniz, size kalkar oradan bir tost ısmarlar. Ama AVM’de böyle bir şansınız yok. Paran çıkışmadığı zaman yarın verirsin demez kimse orada. Çünkü oradaki de çalışan emekçi bir kasiyer ve ne zor şartlarda çalışıyorlar. Bizim esnafımız kentin hayat kaynağı. Evimizin anahtarını teslim ettiğimiz bakkal. Çocuğumuzu bırakıp, bir yere gittiğimiz berber. Bir kentte esnafın önemini unutmamalıyız. Maalesef sanki AVM’ler çok ucuza veriyormuş gibi bir algı oldu. Günü geçmiş mal satmıyorlarmış gibi bir algı var. Esnaf bizdendir.

Esnaf kardeşimiz, gelinimiz, eniştemizdir. AVM’lerin sahipleri burada yok. Esnafa menfaatimiz için sahip çıkacağız. Esnafın desteğine ihtiyacımız var. Lütfen esnafımıza sahip çıkalım” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 05/10/2023, Thursday günü yayınlandı, 367 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com