44’üncü meşale Çanakkale’de yandı

2 months önce Eğitim Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yönlendirmeleriyle, 1928 yılında kurulan Türk Eğitim Derneği’nin 44 meşalesi Çanakkale’de yandı. TED’in 44’üncü koleji olan TED Çanakkale Koleji resmi açılış töreni gerçekleşti. Gerçekleşen açılış törenine TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu da katılım gösterdi.

TED’in 44’üncü eğitim kurumu olan TED Çanakkale Koleji, gerçekleşen resmi açılış töreni ile Çanakkale’ye kazandırılmış oldu. 12 dönüm arazi üzerine inşa edilen kolej, 15.000 metrekare kapalı alanı ile dikkat çekiyor. Spor alanları, atölyeleri, yemekhanesi, 450 kişilik konferans salonu, okul radyosu, ekolojik bahçesi ile okul dikkat çekiyor.

Gerçekleşen açılış programına Vali İlhami Aktaş, CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, TED Çanakkale Koleji Kurucusu Erdal Akarsu, TED Çanakkale Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Akarsu, TED Çanakkale Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Can Akarsu, TED Çanakkale Koleji Kurucu Müdürü Dr. Tuncay Şamdan da katıldı.

Okulumuzun ilimize, ülkemize, eğitim ordumuza hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum”

Vali İlhami Aktaş, “Okulumuzun ilimize, ülkemize, eğitim ordumuza hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Gençlerimizin, çocuklarımızın burada ülkesini seven memleketine, milletine, dünyaya faydalı birer insan olarak yetişeceklerine inancımızın tam olduğunu belirterek, hem okulun hem 2023- 2024 eğitim öğretim yılının hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

TED güvencesi ile Çanakkale’yi eğitimde hak ettiği yere taşıyacağız”

TED Çanakkale Koleji Kurucusu Erdal Akarsu tarafından yapılan konuşmada, “Türk Eğitim Derneği’nin kurulmasına öncülük eden büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı, sevgi ve minnetle anıyorum. Köklü geçmişi ile Türkiye’de bir güneş gibi yükselen Türk Eğitim Derneği’nin Türkiye’de eğitim tecrübelerini Çanakkale ile buluşturarak 44’üncü meşalesini şehrimize taşıdı. Kuruluş amacı maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitime erişimi bulunamayan çocuklara destek olmak, Türk eğitim politikalarına yön vermek ve eğitim anlayışını dünya standartlarına taşımak olan TED’in en büyük hedeflerinden biri de varlık gösterdiği ilin eğitim kalitesini yükseltmektir. TED güvencesi ile Çanakkale’yi eğitimde hak ettiği yere taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Çanakkale ailesi olarak elimizden gelen her şeyi yapacağımıza emin olabilirsiniz”

TED Çanakkale Koleji Kurucu Müdürü Dr. Tuncay Şamdan, “TED Çanakkale Koleji, TED’in temel amacı doğrultusunda, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyetin kazanımlarına bağlı, demokrasiyi içselleştirmiş, araştıran, soruşturan, sorunlara çözüm üretebilen, yurt ve dünya sorunlarına duyarlı, yabancı dili iyi kullanabilen birer mutlu, duyarlı, vatandaş olarak yetiştirmek için tüm Çanakkale ailesi olarak elimizden gelen her şeyi yapacağımıza emin olabilirsiniz” dedi.

Çanakkale için çok şanslı bir gün”

CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, “Gerçekten çok özel bir gün. Çanakkale için çok şanslı bir gün. Ülkemizin en önemli eğitim kurumlarından bir tanesi Çanakkale’de açılıyor olması Çanakkale için bir şans. Bu eğitim kurumu bize değişmez önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir armağanıdır. Bir mirasıdır. Buna hep beraber sahip çıkmamız gerekiyor. Bu okulun, eğitim kurumunun Çanakkale’de açılmasına büyük katı veren Akarsu ailesine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kepez Çanakkale’nin parlayan yıldızı”

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan ise yapmış olduğu konuşmada, “Kepez Çanakkale’nin parlayan yıldızı. Sanayide, turizmde, eğitimde çok hızlı bir şekilde büyümekte. Kentimizin en önemli markalarından, gururu Dardanel markası Kepez’de. Sağlık tesisleri ile gerçekten büyük bir gelişme kaydettik. Eğitimde de kentimizin en önemli okulları Kepez’imizde. Bugün de TED kolejini Kepez’e kazandıran Akarsu ailesine teşekkür ediyoruz” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 05/10/2023, Thursday günü yayınlandı, 557 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com