Başkan Yılmaz’dan Lapsekililere müjde

2 months önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz öncülüğünde ve öğrenciler ile birlikte Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Hayvan Bakımevi ve Barınağı’na ziyaret düzenlendi.

Düzenlenen ziyarete Lapseki Belediye Başkan Yardımcısı Aynur Bozkurt, AK Parti Lapseki İlçe Başkanı Hasan Engin ve Yönetim Kurulu Üyeleri de katılım sağladı.

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Dünya Hayvanları Koruma Günü’nün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada “Bugün 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında Lapseki Belediyemizin yapmış olduğu Hayvan Barınağı’nda canlarımız ile bir araya geldik. Bugün özel bir gün. Hayvanların korunması ile ilgili 1931 yılında verilen karar doğrultusunda her yıl 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü olarak kutlanmaktadır. Lapseki Belediyesi olarak Sokak Hayvanlarımız için yeni bir projemiz daha mevcut. Şu an buradaki barınağımızın kapasitesini doldurduk. Sokak hayvanlarımızın doğal ortamda yaşamasını sağlamak amacıyla 32 dönüme sahip ormanlık alandan yer tahsisi yapmış bulunmaktayız. Yeni projeye başlanmasıyla birlikte sokak hayvanlarımız doğal yaşam alanında hayatlarını daha rahat sürdürebileceklerdir” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi


Bu haber 04/10/2023, Wednesday günü yayınlandı, 231 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com