Altını olanlar dikkat!

2 months önce Ekonomi Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Altın fiyatlarında yaşanan yükselişler bu hafta itibariyle yerini düşüşe bıraktı. Yaşanan bu sürpriz değişikler altını yatırım aracı olarak gören vatandaşların düşünmesine neden oldu. Çanakkale Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Timur Ay, gazetemize konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede altın yatırımcılarının bu dönemde piyasayı gözlemesi gerektiğini ifade etti.

ABD Merkez Bankası Fed yetkililerinin faiz artırımlarına yönelik söylemleri ONS altın fiyatının düşmesine neden oldu. Ons altında yaşanan düşüş nedeniyle yaşanan altının TL fiyatının aşağılara inmesi altın yatırımcılarının düşünmesine neden oldu.

Çanakkale Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Timur Ay, yatırımcıların kısa vadede değil, daha çok uzun vadede altına yönelmeleri gerektiğini belirterek altında üşüşler yaşanılan bu dönemi takip etmeleri gerektiğini ifade etti. Altın fiyatlarının son dönemde nasıl bir değişiklik izleyeceğini açıklayan Ay, yıl sonundan itibaren tekrardan ONS fiyatlarında yukarıya doğru bir meyil izlenme ihtimali olduğunu belirtti.

Altının TL fiyatının aşağılara inmesine neden oldu”

Çanakkale Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Timur Ay; “Uluslararası piyasadan kaynaklanan ONS altın fiyatını belirleme aracı bir düşüş yaşadı. ONS altın 1.900 dolardan 1.825 dolarlara düştü. Bu durum altının TL fiyatının aşağılara inmesine neden oldu.

Vatandaşlar bu dönemi takip etmeleri gerekiyor”

Altın fiyatları önümüzdeki dönem bu şekilde devam edecek gibi duruyor. Altını bir yatırım aracı olarak gören vatandaşlar bu dönemi takip etmeleri gerekiyor. Kısa vadede altına yönelik değil, daha çok uzun vadede yönelmekte fayda var. Yıl sonundan itibaren tekrardan ONS fiyatlarında yukarıya doğru bir meyil izlenme ihtimali var.

Ellerinden çıkaracaklarını düşünmüyorum”

Altını yatırım aracı olarak gören vatandaşlar, bu dönemde mevcut altınlarını ellerinden çıkaracaklarını düşünmüyorum. Daha çok ev, araba gibi argüman almaya çalışan vatandaşlar altınlarını ellerinden çıkartıyorlar. Fakat bu durum altının fiyatı ile doğru orantılı bir eylem değil” ifadelerini kullandı.

www.canakkalegundem.net/ Sedanur Arıgün


Bu haber 04/10/2023, Wednesday günü yayınlandı, 1250 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com