15 İlde Büyük Operasyon

2 months önce Güncel Manşet Video
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

15 ilde bölücü terör örgütüne yönelik operasyon gerçekleştirildi. Geniş kapsamlı “Kahramanlar Operasyonları” nda, çok sayıda şüpheli yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, gerçekleştirilen operasyonlar ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından, Bölücü Terör Örgütü’ne yönelik operasyonlarından sürdürüldüğü belirtildi. Bakan Yerlikaya, birçok ilde gerçekleşen operasyonlar neticesinde, 37 şüphelinin yakalandığını aktardı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından operasyonlar ile ilgili yapmış olduğu paylaşımda, “Bölücü Terör Örgütü’ne (BTÖ) yönelik “Kahramanlar Operasyonları” kapsamında, İstanbul, Van, Şanlıurfa, Elazığ, Düzce, Diyarbakır, Bursa, Edirne, Kırklareli, Kilis, Iğdır, Hatay, Adana, Kahramanmaraş ve Denizli’de düzenlenen operasyonlarda 37 şüpheli BTÖ mensubu yakalandı.

Aynı operasyonlar kapsamında Ağrı’da sınır ötesine kaçmaya çalışan ve arama kayıtları bulunan 2 terörist de etkisiz hale getirildi.

Teröristlerin ve onların iş birlikçilerini adalete teslim etmeye kararlıyız.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Başkanlıklarımızı, İl Emniyet Müdürlüklerimizi ve İl Jandarma Komutanlıklarımızı gönülden tebrik ediyorum. Ayağınıza taş değmesin.

Aziz milletimizin duaları ve destekleriyle, son terörist etkisi hale getirilinceye kadar mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecektir” ifadeleri yer aldı.

Haber Merkezi


Bu haber 04/10/2023, Wednesday günü yayınlandı, 244 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com