İYİ Karıştı

2 months önce Güncel Manşet Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İYİ Parti’de yerel seçim öncesinde Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Necati Gapran ve Merkez İlçe Yönetiminin görevine son verildi.

Uzun bir süredir İYİ Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevini Necati Gapran yürütüyordu. Merkez İlçe Yönetimi ile birlikte, seçim ve seçimler geçiren İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Necati Gapran’ın görevden alındığı iddia edilmişti. Gapran’ın ve Merkez İlçe Yönetiminin görevden alındığı kesinleşti.

Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu İmzası ve İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in oluru ile İYİ Parti Merkez İlçe Yönetiminin görevine son verildi.

Genel Başkanlık Makamına yazılan görev sonlandırma yazısında ise “2820 Sayılı Siyasi Partiler Kanunu’nun 19. Ve 20. Maddelerinin atıflarıyla İYİ Parti tüzüğünün 26. Ve 49. Maddelerine uygun olarak İYİ Parti Genel İdare Kurulu’nun 21.08.2023 tarih ve 63 sayılı toplantısında İYİ Parti Divan Kurulu’na verdiği yetki ile Çanakkale İli, Merkez İlçe Başkanı Sayın Necati Gapran ve İlçe Yönetimi’nin görevden el çektirilmesi hususunu onayınıza arz ve teklif ederim” ifadeleri yer aldı.

Buğra Kavuncu tarafından Genel Başkanlık Makamına yazılan yazıya, İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in olur vermesi ile Merkez İlçe Teşkilatı’nın görevine son verilmiş oldu.

İYİ Parti Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yürüten ve görevden alınan Sabri Gezer, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “Haksızlıklara karşı hep mücadele ettim.

02.10.2023 tarihli onay ile İYİ Parti Çanakkale merkez ilçe teşkilatımız görevden alınmıştır.

Hayırlı olsun!

En çok çalışan emek veren İYİ Parti Çanakkale merkez ilçe yönetimini asılsız dedikodularla görevden aldıranlar utansın.

Güven duymadığım, inanmadığım bir kadro ile beraber olamayacağımdan dolayı İYİ Parti’den istifa ediyorum.

Bize güvenen destek olan seçmenlerimize çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal

 


Bu haber 03/10/2023, Tuesday günü yayınlandı, 623 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com