“Kentin her noktasına dokunan bir yıl bizi bekliyor”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuarı 2023-2024 Bilimsel ve Sanatsal Etkinlikler Tanıtım Toplantısı ve Kokteyli gerçekleşti. Nedime Hanım Konağı’nda gerçekleşen tören, Türk-Japon Dostluk Konseriyle devam etti.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuarı 2023-2024 Bilimsel ve Sanatsal Etkinlikler Tanıtım Toplantısı ve Kokteyli Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi personellerinin katılımıyla gerçekleşti.

Açılış konuşmasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü Müdürü Prof Dr. Oğuz Karakaya; “Bu sezon içerisinde konservatuarımızın akademik ve idari personeli tarafından planlanan yüz seksen bir bilimsel-sanatsal faaliyet yer almaktadır. Bu faaliyetler içerisinde konserler, resitaller, atölye çalışmaları, konferanslar, sempozyumlar yer almakta. Bu etkinlikler kapsamında 60 il dışından 60 il içinden bilimsel ve sanatsal faaliyetlere katkıda bulunacak olan bilim ve sanat insanları gelecek. Elimizden geldiğince akademik ve idari personeller olarak Çanakkale’nin kültür ve sanat hayatına katkıda bulunmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

2023-2024 Akademik Yılı Açılış töreninde konuşan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu; “Devlet Konservatuarımız sürekli kendini yenileyerek kente dokunan, toplumsal faaliyetler noktasında birçok etkinliğe sahne olan birim. 181 etkinlikle kentin her noktasına dokunan bir yıl bizi bekliyor” dedi.

Gerçekleşen konuşmaların ardından resim sergisi gezilerek Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk- Japon Dostluk Konserine katılım sağlandı. Konserde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü Müdürü Prof Dr. Oğuz Karakaya kanun çalarak sahne aldı.

www.canakkalegundem.net/ Sedanur Arıgün


Bu haber 19/09/2023, Tuesday günü yayınlandı, 396 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com