Elektrik kaçağı iddialarını Müdür Demirci’ye sorduk

2 weeks önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’nin büyük yangınlarından Damyeri bölgesinde çıkan yangının nedeninin elektrik kaçağı olduğu iddia edilmişti. Sonrasında Beldemiz’de çıkan yangında da trafoda bir patlama olduğu iddia edilmişti. Bu iddiaları Orman Bölge Müdürü Enver Demirci’ye sorduk. Müdür Demirci, “Tespitini yapıp, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuyoruz” dedi.

Orman Bölge Müdürü Enver Demirci’ye, “Damyeri bölgesinde çıkan yangınla ilgili elektrik hatlarından kaynaklı bir kaçak olduğu iddia edilmişti. Sonrasında Beldemiz bölgesinde, sabah saatlerinde çıkan yangının nedeninin ise bölgede bulunan bir elektrik trafosundaki kaçak olduğu iddia edilmişti. Tüm bu iddialar varken, elektrik firmaları ile ilgili yaşanan sorun nedir? Sizin bu konuda bir yaptırımınız ya da incelemeniz var mıdır?” sorularını yönelttik.

Bölge Müdürü Demirci, sorduğumuz sorulara vermiş olduğu yanıtta, “Başka kurumların içişlerine karışma şansımız yok ama bizim orman yangınları ile ilgili özellikle nereden çıkarsa çıksın yangınlar, jandarma ve emniyet ile birlikte tespitini yapıp, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuyoruz. Yaptırım olarak suç duyurusunda bulunarak, dava açıyoruz” dedi.

“Damyeri yangını ile ilgili bir rapor var mıdır?” sorusuna ise Bölge Müdürü Demirci, “Savcılık takip ediyor. Sonucu beklemek lazım” yanıtını verdi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 15/09/2023, Friday günü yayınlandı, 345 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com