Meydan Dönüşüyor

3 weeks önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kentin tarihi meydanı olan Cumhuriyet Meydanı için Çanakkale Belediyesi tarafından başlatılan ve yürütülen proje çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Kentin en önemli açık kamusal alanlarından biri olan Cumhuriyet Meydanı’nda 15 Ağustos tarihinde başlatılan düzenleme projesi için çalışmalar planlanan çerçevede devam ediyor.

Çanakkale Belediyesi tarafından çalışmalarla ilgili yapılan bilgilendirmede, “1.Etap çalışmaları kapsamında taş sökümleri tamamlanan projede sıra yağmur suyu ve elektrik alt yapı düzenlemelerine geldi. Başlangıç tarihinden itibaren 4 ay içinde tamamlanması planlanan projede hem kentin tarihi dokusuna saygılı hem de sosyal, kültürel ve sanatsal aktivitelere olanak sağlayacak şekilde yeni düzenlemeler gerçekleştirilecek. Kent Meydanı, yapılan düzenlemeler ile birlikte yeni ve işlevsel bir görünüm kazanacak. Meydan içerisinde oturma alanları oluşturulacak ve çevresi bitkilendirme ile gölgelendirilecek. Cumhuriyet Meydanı içerisinde bulunan Atatürk Heykeli’nin mevcut yerinde de düzenlenmeler yapılacaktır” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 13/09/2023, Wednesday günü yayınlandı, 299 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com