“Saadet Burada” diyeceğiz”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye genelinde gerçekleşen Saadet Partisi Millet ve Vekil buluşması programı gerçekleşti. Çanakkale Saadet Partisi teşkilatı ile çalışma düzenlendikten sonra basın açıklaması gerçekleşti. Toplantıdan sonra sivil toplum kuruluşlarına ziyaret gerçekleştireceklerini belirttiler.

Basın açıklamasına Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç, Saadet Partisi İl Başkanı Şener Yüzer, Gelecek Partisi İl Başkanı Vahap Özsüer başta olmak üzere partililer katılım gösterdi.

Toplantıya katılım gösteren Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Vahap Özsüer; “Gelecek Partisi ve Saadet Partisi birleşerek ortak bir grup kuruldu. Mecliste çok güçlü bir muhalefet yapıyorlar. Bunun meyvelerini almaya devam ediyoruz” dedi.

Devletin Saadet kadrolarıyla yönetilmeye ihtiyacı var”

Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç; “Okullarımızın eğitim kalitesi düşürülmüş, vatandaşlarımız devlet okulları dışındaki diğer seçeneklere yönelmek zorunda bırakılmıştır. Devlet okullarımızı tercih edilemez yapan bütün faktörler mutlaka masaya yatırılmalı ve bu problemler ortadan kaldırılmalıdır. Türkiye, mevcut durumundan ivedilikle ve el birliğiyle kurtulmak mecburiyetindedir. Milletimizin Milli Görüş’ün ufkuna, devletin ise Saadet Partisi kadrolarınca yönetilmeye ihtiyacı var.

Yaklaşan yerel seçimlerde toplumun farklı kesimlerine parti misyonunu anlatmayı amaçladıklarını belirten Kılıç, “Fikrimize ve partimize olan ihtiyaç, zirve yapmıştır. Bunu milletimize fert fert, anlatmak için sahadayız. Millet ile Vekilinin bir arada olacağı, sorun ile çözümün aynı anda gündeme geleceği Türkiye Buluşmalarımızla illerimizde, ilçelerimizde “Saadet Burada” diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

AK Parti ile ittifak yapmayacaklarını ifade eden Kılıç, “AK Parti ile ittifaka neden olumlu bakmadığımıza dair cevaplarımızı anlamamakta ısrar edenlerin artık bu ısrarlardan vazgeçeceklerini umuyoruz. Milletin ekmeğini küçülten, dertlerini büyüten, fakirin-fukaranın külfetini artıran, yandaşına servet aktaran icraatları kendisi için varlık gerekçesi gören bir partinin ne ortağı ne de destekçisi oluruz” dedi.

Gerçekleşen toplantı sonrası Saadet Partisi olarak sivil toplum kuruluşlarına ziyaret gerçekleştireceklerini belirttiler.

www.canakkalegundem.net/ Sedanur Arıgün

 


Bu haber 12/09/2023, Tuesday günü yayınlandı, 507 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com