Üniversite-STK işbirliği masaya yatırıldı

3 weeks önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Gökçeada Belediye Başkanı V. Ercan İpek’in öncülüğünde Gökçeada’da yerel yönetim ve STK temsilcileri ile Gökçeada Çalıştayı’nda bir araya gelindi.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Dinçay Köksal, Prof. DR. Evren Karayel Gökkaya, Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Tanju Güdük, Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hande Kandur Arslan, Gökçeada Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Gülay Keskin, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine bağlı tüm Meslek Yüksekokulu Müdürleri ve akademik personelin katıldığı toplantıda; üniversite-yerel yönetim işbirliğine dair yapılacak çalışmalar ele alındı.

Üniversite-STK işbirliği ile yapılacak projelerin Gökçeada’da sürdürülebilir yaşam koşullarının iyileştirilmesine değinildi. STK temsilcilerinin görüş ve önerileri doğrultusunda; kıyı turizmi, su sporları, organik tarım, doğal kaynakların kullanımı, atık yönetimi gibi konular gündeme getirildi. Konu başlıklarına yönelik hazırlanacak projeler ve kaynaklar konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Haber Merkezi

 


Bu haber 08/09/2023, Friday günü yayınlandı, 323 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com