“Ülkemizin geleceğine ışık tutmaya devam edecek”

3 weeks önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, İzmir’in Kurtuluşu ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş yıl dönümü ile ilgili bir mesaj yayımladı. Başkan Özacar’ın mesajında “9 Eylül, Türk’ün ateşle imtihanının son bulduğu, vatan topraklarının düşman işgalinden kurtulduğu kutlu gündür” ifadeleri yer aldı.

“Kurtuluş mücadelesi destanının zirvesi 9 Eylül”

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ın mesajında “Cesur ve hür yaşamayı prensip haline getirmiş aziz atalarımızın, Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde başlattığı kurtuluş mücadelesi destanının zirvesi olan 9 Eylül kutlu olsun. 9 Eylül; İzmir’in kurtulmasından öte, Anadolu’nun hürriyetine kavuşması, Trakya’nın kurtulması manasını da taşımaktadır. 9 Eylül, Türk’ün ateşle imtihanının son bulduğu, vatan topraklarının düşman işgalinden kurtulduğu kutlu gündür. 9 Eylül, Cumhuriyete geçişin de önemli bir safhası, güzel vatanımızın ve eşsiz milletimizin kader çizgisidir. İzmir’de düşmanın denize dökülmesiyle elde ettiğimiz kuvvet sayesinde içinde bulunduğumuz Trakya bölgesinin de İsmet Paşa’nın diplomatik becerisi sayılacak Mudanya Antlaşması ile kurtuluşu sağlanmıştır. Güzel şehrimiz İzmir’imizin kurtuluş günü kutlu olsun.

“CHP, dünyanın en köklü siyasi kuruluşlarındandır”

Bu büyük zaferden bir yıl sonra 9 Eylül 1923 tarihinde ise o günkü adı “Halk Fırkası” olan Cumhuriyet Halk Partisi kurulmuştur. Ulu önderimiz Atatürk tarafından kurulan, devlet ve Cumhuriyet kuran, ekonomik, kültürel, sosyal, hukuki ve toplumsal devrimlere imza atan ve mensubu olmaktan onur duyduğum partimizin kuruluş yıldönümü kutlu olsun. CHP, antiemperyalist savaşın kazanılmasında öncülük eden Kuvayi Milliye ruhunun devamı, yeniliğin ve demokrasinin mimarı ve dünyanın en köklü siyasi kuruluşlarındandır. Ve asla unutulmamalıdır ki, dünyanın başka ülkelerinden çok önce bizi çağdaş ve medeni dünyayla buluşturan Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur. CHP, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz bekçisi, çağdaşlaşma ve ulusal kalkınmanın savunucusu, siyasal tarihimizin yıkılmaz ulu çınarıdır.

“Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıyacağımıza olan inancımız tamdır”

Bizlerin hep birlikte, bu büyük mirası ve değerleri yaşatarak, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıyacağımıza olan inancımız tamdır. Ata’mızın çıktığı bu yolda, ülkemizi ikinci yüzyılımızda gerçek bir demokrasiye kavuşturmak, tıpkı geçmişte olduğu gibi ülkemizi muasır medeniyetler tarafından örnek alınan ve yurttaşlarımızı her bakımdan gurur duydukları bir ülkede yaşatmak için çalışmaya devam edeceğiz. Geçmişin Mirasıyla Yeni Yüzyıla ilerleyen partimiz ülkemizin geleceğine ışık tutmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı için mücadele vermiş başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi şükranla anıyor, İzmir’in kurtuluşunun 101’inci, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 100’üncü yıldönümünü kutluyorum” ifadeleri yer aldı.

Haber Merkezi


Bu haber 08/09/2023, Friday günü yayınlandı, 452 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com