Kaçkınların Hadsizliği Nereye Kadar?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Prof. Dr. Esergül Balcı

Gün geçmiyor ki kaçaklar ve şeriat yanlıları ile ilgili bir habere tanıklık etmeyelim. Artık ülkemizde neredeyse biz yabancı olduk.

Hatay belediye başkanı, 22 yaşındaki kadının 8. çocuğunu doğurduğunu söyledi. 13/15 yaşından itibaren doğumlar başlıyor, doğan 10 bebekten 8’i Suriyeli. Kaçkınların 4-5 karısı var. Gerisini varın siz hesap edin.

Ülkemiz, ekonomi ve doğumla zapt ediliyor.  Yedi düvele karşı savaşan Türk ulusu bu gidişe dur diyemiyor. Ensar uyutmaları ile çoğunluk uyumaya devam ediyor.

Çanakkale’miz de bundan nasibini almış. Geçenlerde alışverişe gittiğim bir çiftlikte çalışan gencin, Suriyeli olduğunu öğrendim. ÇOMÜ’de okuyormuş. Üniversitemize nasıl girdi, kimlerin hakkını yedi acaba?

Suriyeli bir işyerine çalışmak için başvuran bir Türk üniversite öğrencisine ‘yabancıları çalıştırmıyoruz’ diyorlar. Biz onları ülkemize alıp, bakarken.

Bunlar yetmezmiş gibi metroda, sokakta açık giyinen kadınlar, kaçkınlarca çeşitli şekillerde taciz ediliyor, Müslüman olmamakla suçlanıyorlar.

Bir de bizim imam H. Konakçı denen meczup çıktı ortaya. Bir söz söyledi, kırk akıllı çıkaramadı. Hatay’ın çoğunluğu Arapmış, Fransızlar camilerde ezanı yasaklamazken, Hatay Türkiye’ye katılınca yasaklanmış. Türkler Fransızlardan bile zalimmiş. Tabii ki bunlar birer kukla. Nabız yokluyor, tepki ölçüyor.

Tepkiler fazla olunca Diyanet lütfedip soruşturma açtı. Soruşturmadan bir şey çıkacağı da yok zaten.

Şimdiye kadar adaletsiz biçimde muhalifler, çeşitli bahanelerle hapse atılırken, Hizbullahçılar çıkarılmadı mı? Son örneği gerçekleri anlatan gazetecilerimiz değil mi?

Babamız Demirel ne demişti? “Keser döner sap döner, gün olur hesap döner”.

 


Bu haber 17/08/2023, Thursday günü yayınlandı, 2138 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com