“Buğdayın Hikayesi”ne yoğun ilgi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Cumhuriyetin 100’üncü yılında, Uluslararası Troia Festivali’nin 60’ıncısı başladı. Festival kapsamında 22 ülkeden 60 sanatçı ve tasarımcının katılımıyla gerçekleştirilen “Buğdayın Hikayesi Uluslararası Davetli İllüstrasyon Sergisi” ziyaretçileriyle buluştu.

Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen 60. Uluslararası Troia Festivali kapsamında ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin ev sahipliğini yaptığı, Küratörlüğünü ve düzenlemesini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Oğuz Tunç’un ve Dr. Öğretim Üyesi Özlem Uyan’ın üstlendiği, “Buğdayın Hikayesi Uluslararası Davetli İllüstrasyon Sergisi” ziyaretçileriyle buluştu.

Temasını buğdayın hayatımızdaki güncel ve tarihsel öneminden ve bizleri birleştiren bir sembol olma işlevinden alan serginin açılışı Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi rektörü Cüneyt Erenoğlu, ünlü yazar ve şair Sunay Akın’ın katılımıyla gerçekleşti.

22 ülkeden 60 sanatçı ve tasarımcının katılımıyla gerçekleştirilen serginin sonunda Dr. Öğretim Üyesi Oğuz Tunç ve Dr. Öğretim Üyesi Özlem Uyan’a, Ülgür Gökhan tarafından plaket takdim edildi. Sergi 9 Eylül tarihine kadar Troia Sergi Salonunda ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

Esra İrem Özer


Bu haber 10/08/2023, Thursday günü yayınlandı, 881 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com