Önce Destek Sonra Eleştiri

2 months önce Güncel Manşet Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Genel seçimlerde, CHP seçmeni ve parti tabanı tarafından İYİ Parti Milletvekili Adayı Rıdvan Uz desteklenmişti. CHP tabanı tarafından, 2 CHP vekili kesin çıkar, 1 vekilde İYİ Parti’den çıksın denilerek, Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz’a oy kayması yaşanmıştı. Aynı CHP şimdi de İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz’u eleştiren bir basın açıklaması yayınladı.

CHP İl Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Türkiye’nin demokratik hayatının vazgeçilmez bir unsuru olan seçimler, ülkemizin geleceğine yön verme sürecinde önemli bir aşamayı oluşturur. Bu sürecin ardından çeşitli siyasi değerlendirmelerin yapılması, demokrasinin sağlıklı işlemesi açısından son derece önemlidir. Ülkemizin demokratik süreçlerinin bir yansıması olarak gerçekleşen seçimler, halkımızın iradesinin belirleyici olduğu bir platformdur. Bu platformda ifade edilen görüşler, demokrasimizin zenginliğini ve çeşitliliğini yansıtan önemli bir unsurdur. Ancak, İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Sayın Rıdvan Uz’un açıklamalarını üzüntüyle okuduk.

Birlikte yol yürüdüğümüz, AKP zulmüne karşı kol kola direndiğimiz İYİ Parti Çanakkale Milletvekilinin açıklamaları kendi adına bir talihsizliktir. Ne kendisine ne de Genel Başkanı Sayın Akşener’e bunun ötesinde bir söz söylemeyi biz kendimize yakıştırmayız. Bu konudaki değerlendirmeyi kamuoyunun takdirlerine bırakıyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi, demokratik değerlere olan bağlılığı ve toplumsal adalete olan duyarlılığıyla ülkemizin geleceğine katkı sağlamaya devam edecektir. Türkiye’nin daha aydınlık ve umut dolu bir yarına ulaşması için, siyasi partiler arasında yapıcı bir işbirliği ve dayanışma ruhunun güçlenerek devam etmesini temenni ediyoruz. Siyasetin, toplumsal birliği ve dayanışmayı teşvik eden bir araç olarak kullanılması, ülkemizin daha aydınlık yarınlara ulaşması yolunda atılacak olumlu bir adım olduğuna inanıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal

 


Bu haber 08/08/2023, Tuesday günü yayınlandı, 1105 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com